U kolejnych turystów ze Śląska potwierdzono COVID-19

2020-06-25 12:52
Katarzyna Adamiak
2020-06-25 12:52

Czworo urlopowiczów ze Śląska, którzy przebywają na kwarantannie w ośrodku w Rewalu ma koronawirusa.

W poniedziałek u turystów ze Śląska, którzy przyjechali do Rewala na wypoczynek, potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Starsze małżeństwo trafiło do szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie, a 50 osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi, objętych zostało kwarantanną.

W środę pobrano od nich wymazy na obecność koronawirusa. Jak informuje rzeczniczka szczecińskiego sanepidu, badania dały pozytywny wynik u czterech osób. To również mieszkańcy Śląska.

Zakażeni turyści trafią do szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. - Te osoby zostaną ujęte w statystykach województwa śląskiego. Pozostałe osoby, u których badanie dało wynik ujemny, wracają do swoich domów – informuje Małgorzata Kapłan z WSSE w Szczecinie.

W zachodniopomorskim od początku pandemii koronawirusa zakażone zostały 604 osoby. 20 osób zmarło. Dziś zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u młodej kobiety ze Szczecina.

W powiecie gryfickim zakażonych zostało 111 osób. Z czego jedna osoba zmarła.

Czytaj także: Koronawirus dotarł do Rewala. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Leszek

odpowiedz
26.06.2020 06:24

A może wprowadzić jakąś kontrolę dla przyjeżdżających. Zaraz zacznie się przed bałtyckim korona wirusem - i polecą rezygnacje z wypoczynku.

Nakrętka

odpowiedz
25.06.2020 17:28

Dzisiaj na plaży w Rewalu, ludzie zachowywali odstępy i było widać że zaczęli w końcu myśleć. Niestety w Pobierowie było gorzej. Jak tak dalej ludzie będą robic, to w sierpniu plaże będą tylko dla miejscowych.