„Tym którzy nie powrócili z morza.” Trwa zbiórka na renowację pomnika

2021-11-03 8:35
Adam Litwinowicz
2021-11-03 8:35

Członkowie stowarzyszenia „Vistit" Mrzeżyno” rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na rewitalizację pomnika znajdującego się w Mrzeżynie, który upamiętnia rybaków, którzy zginęli na morzu. 

- Chcielibyśmy zadbać w sposób szczególny o skwer z Pomnikiem Tym którzy nie powrócili z morza -  mówią organizatorzy zbiórki. Mamy pomysł, aby istniejący pomnik poddać renowacji i wyczyścić go, żeby odzyskał blask. Wiemy też, że ma on swoją burzliwą historię. W związku z tym chcemy, żeby obok niego pokazały się granitowe postumenty z mosiężnymi tabliczkami, upamiętniającymi wszystkie tragiczne katastrofy mrzeżyńskich kutrów. Zależy nam też, aby przy tym skwerze pojawiła się tablica, która przybliżyłaby historię tych tragedii. Marzy nam się też, aby oświetlić ten skwer, żeby pojawił się maszt z flagą Polski i stojaki na znicze. Niech to będzie widoczny przykład, że morze i rybołówstwo to ważne elementy historii Mrzeżyna, które nie mogą zostać zapomniane i powinny być kultywowane dla przyszłych pokoleń - czytamy dalej. 

 

Upamiętnie Rybaków - strona zrzutki

 

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
03.11.2021 09:46

Brawo! Chłopaki robicie dobrą robotę, aby tak dalej!

Maria

03.11.2021 09:46

Wystąpcie o dotację z budżetu obywatelskiego.Bedziemy wszyscy głosować.Komisja ma czas do 5go.To ma sens a nie malowanie na ścianach bo osoby że Stowarzyszenia robią sobie kampanię wyborczą z naszych podatków.

Wiesław

odpowiedz
04.11.2021 12:29

Brawo, należy IM się za ciężko wykonywaną pracę

To ja!! nie wasza kasa!!

odpowiedz
03.11.2021 11:29

Super akcja pochwała na 100% !!! A w Trzebiatowie zbierają na patomurale na bazgroły nic nie znaczace !! A o takie pomniki trzeba dbać. Mówią że wszystko robią za swoje pieniądze A gowno prawda ZWiK nie oczyscil schodów za frajer w godzinach pracy ?? A dalsze zabiegi pod sloniem z zielenią kto walczy i za czyje pieniadze? Nowy budżet obywatelski Hmmm ciekawe tylko nie proscie burmistrza o udostępnienie ZWiKU itp sami sobie zapierdalacie. A i ostatnie słowo na niedzielę ale nie po Bozemu żeby MM stara torba dawała dla młodego masakra patologia zwyrolstwo

Budżet

03.11.2021 11:29

To skandal i układy.Jakim prawem ZWiK brał udział jeżeli to Stwarzyszenie otrzymało pieniądze. Czy znowu będziemy za to płacić w cenie wody i ścieków. Tak głośno krzyczał radny z Mrzexyna o zadłużeniu za wodę to gdzie teraz Jest? Tak zbierają na pomnik jak strażacy na samochód.