Tych zawodów brakuje! Sprawdźcie barometr zawodów w powiecie gryfickim na 2023 r.

2023-01-05 21:30
Karol Szumny
2023-01-05 21:30

Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach przedstawił barometr zawodów w powiecie gryfickim na 2023 rok. Według podanych danych pracowników brakuje w ponad 60 zawodach, z każdej dziedziny.

Których zawodów brakuje, a których jest najwięcej? Których natomiast jest wystarczająco? Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach przedstawił barometr zawodów w powiecie gryfickim na 2023 rok.

W kategorii „Deficyt poszukujących pracy” znajduje się aż 61 pozycji. Do każdej z nich jest podana informacja, z jakiego powodu występują braki. Są to: kandydaci, którzy nie spełniają wymagań pracodawców; kandydaci, którym nie odpowiadają warunki pracy; oraz kandydaci, których po prostu brakuje. Sprawdziliśmy przyczyny deficytu poszczególnych zawodów.

Kandydaci których zawodów nie spełniają wymagań pracodawców? Oto one: betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi, cieśle i stolarze, budowlani, dekarze i blacharze, budowlani, fryzjerzy, kosmetyczki, kucharze, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy elektronicy, monterzy instalacji budowlanych, operatorzy maszyn rolniczych i ogrodniczych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, pracownicy służb mundurowych, pracownicy służb mundurowych, robotnicy budowlani, szefowie kuchni, ślusarze, a także recepcjoniści i rejestratorzy – przy tej pozycji wskazano też brak znajomości języków obcych wśród mieszkańców.

Kandydatom których zawodów nie odpowiadają warunki pracy? Wyszczególniono następujące profesje: listonosze i kurierzy, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawne oraz pracownicy poczty.

W których zawodach jest brak wystarczającej liczby kandydatów do pracy? Ich jest najwięcej: bibliotekoznawcy, bibliotekarze i specjaliści informacji naukowej, biolodzy i biotechnolodzy, brukarze, ceramicy przemysłowi, dentyści, diagności laboratoryjni medyczni, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, farmaceuci, filolodzy i tłumacze, fizjoterapeuci i masażyści, kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, lakiernicy, lekarze, logopedzi i audiofonolodzy, monterzy okien i szklarze, murarze i tynkarze, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, operatorzy aparatury medycznej, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pedagodzy, pielęgniarki i położne, pozostali specjaliści edukacji, pracownicy ds. jakości, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy ds. techniki dentystycznej, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, robotnicy leśni, samodzielni księgowi, spawacze, specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, spedytorzy i logistycy oraz wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych.

W nadwyżce zawodów podano kierowcę samochodów osobowych oraz pracowników biur podróży. Pozostałe zawody sklasyfikowano jako równoważne.

Badania przeprowadzono w III i IV kwartale 2022 roku. Sytuacja w niektórych zawodach może zmienić się w zależności od uwarunkowań rynkowych.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
11.01.2023 11:43

@Zlo jak cukrownia byla zamykana PO jeszcze nie istnialo. BTW to unia kazala zamykac a nie PO PIS czy ktokolwiek. Mamy kupowac cukier niemiecki, 2x drozszy

Emeryt

odpowiedz
06.01.2023 15:53

Podziękować pislorom mamy tak jak mamy

Zło

06.01.2023 15:53

Do emeryta Ty komunisto i czupku. Twoi koledzy wszystko zamykali . Kto zlikwidował cukrownie Gryfice. PO z nakazu unji niemieckiej . I tak dalej .