TVN zniknie z telewizji? Już jutro protesty w całej Polsce, również w Gryficach

2021-08-09 22:35
Karol Szumny
2021-08-09 22:35

We wtorek w całej Polsce odbędą się protesty przeciwko ustawie Lex TVN. Ustawa ta może ograniczyć lub całkowicie uniemożliwić nadawanie telewizji TVN. Protestujący domagają się wolnych mediów i wolności słowa. Protest odbędzie się także w Gryficach – na Placu Zwycięstwa.

Już jutro protesty w wielu polskich miastach.

Pod koniec lipca Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Do Sejmu projekt ten ma trafić w najbliższą środę. Dlatego właśnie protestujący w całej Polsce zbierają się już jutro, by pokazać swój sprzeciw dotyczący zmian w przepisach.

Co zakłada nowy projekt ustawy?

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje wprowadzenie przepisu, w którym koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV zarejestrowanej w Holandii. Przyjęcie ustawy może zatem sprawić, że telewizja TVN będzie miała trudności w emisji w całej Polsce.

Telewizja TVN jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Wygasa ona bowiem w przyszłym miesiącu – 26 września.

Protesty w całej Polsce, również w Gryficach.

Już jutro o godzinie 18:00 na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbędzie się protest przeciwko ustawie Lex TVN.

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Stąd

odpowiedz
09.08.2021 23:22

Oglądanie telewizji jest szkodliwe dla oczu .

antyPO

odpowiedz
10.08.2021 18:33

Jeszcze nie tak dawno Łącki z Arłukowiczem zbierali POdpisy POd likwidacją TVP INFO, wtedy wszystko było ok. Dziś totalni występują w obronie wolności mediów. HiPOkryzja aż zbiera na wymioty.

Jaca

odpowiedz
10.08.2021 11:45

Tvn to takie samo szambo jqk tvp. Za PRL telewizja nie była tak upolityczniona jak tetaz. Co do ustawy bardzo dobrze. Tvn niechaj płaci podatki w Polsce.

KRZYSZTOF

10.08.2021 11:45

Jestes tu więc płać podatki tu . I mów prawdę. 🙀

Olo

odpowiedz
10.08.2021 08:47

PTVN wynajmuje Holandii pomieszczenie na lotnisku i nikogo nie zatrudnia tam.

Marta

odpowiedz
10.08.2021 12:46

Ale tu płatnych onuc Putina! Żałośni, zakłamani hipokryci, którzy udają, że nie widzą złodziejstwa, obłudy i hipokryzji PiSlamu.

Mariusz

odpowiedz
10.08.2021 09:15

Zacznijmy od tego że żyjemy w czasach informacji i media to tak zwana czwarta władza bo jest w stanie wpływać na to co dzieje się w polityce a generalnie życiu ludzi i teraz pytanie kogo będzie faworyzowała dana telewizja z TVP nie ma wątpliwości że jest to tuba polskiego rządu i zawsze tak była czy rządziła platforma czy pis a czyje interesy reprezentuje TVN no właśnie oni nie reprezentują interesów rządu czyli nas a prywatnego właściciela a ten jest dużą zagraniczną firmą i teraz pytanie jesteś w zawiązku masz rodzinę dzieci czy jest ci do szczęścia potrzebna teściowa która mówi ci co masz robić jak wychowywać dzieci na co wydawać pieniądze co ci wolno a co nie .Dlaczego tak pisze bo nigdy żadna prywatna stacja nie będzie reprezentowała potrzeb zwykłych ludzi i zawsze jej prywatny interes będzie na pierwszym miejscu Teściowa tak jak TVN nie kłamie chce waszego dobra ale czy na pewno chcecie takiego doradcę w domu wtrącającego się do wszystkiego który dla waszego dobra ale nie zapominając o swoich korzyściach będzie wami sterował .Nie jestem przeciwko TVN ale to obcy kapitał który na pierwszym miejscu zawsze będzie stawiał swoje dobro. Dla równowagi oglądam wszystkie wiadomości czyli Polsatu TVP i TVN i jedna i ta sama informacja jest przekazywana diametralnie różnie nawet bez kłamstw ale tak by wspierała interes danej grupy która stoi za danym nadawcą i teraz czy TVN będzie bronił jakiś ważnych interesów publicznych tak jeśli będzie miał w tym interes a czy będzie bronił niekorzystnych dla siebie ustaw ……………

i rodzinka

10.08.2021 09:15

Ale holera ta twoja tesciowa😂

11.08.2021 11:51

Jakaś relacja z protestu, czy były tłumy pacyfikowane prze policję, gdzie przewieziono rannych kto?

Kaz

odpowiedz
10.08.2021 17:25

Czy Gryfice prawidłowo pokazano na mapie? Coś nie tak. W tym miejscu nie powinien być. Wygląda na to że to miał być Goleniów. Z geografii dwója.

Viola

odpowiedz
10.08.2021 23:49

Heniu a w niedziele to na mszy o której będziesz?