Turniej eliminacyjny Floriana Krygera za nami

2023-09-04 17:29
Karol Szumny
2023-09-04 17:29

Wczoraj na obiektach Pogoni Szczecin odbył się turniej eliminacyjny imienia Floriana Krygiera dla zawodników rocznika 2013. Finał tego turnieju odbędzie się za 3 tygodnie z udziałem najlepszych akademii z całej Polski. Wczoraj natomiast zmierzyły się najlepsze zespoły z terenu województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. W turnieju wzięły udział między innymi Fase, Arkonia, Czarni, Football Arena i PS FS ze Szczecina. BSS Bydgoszcz, Akademia Murawskiego z Zielonej Góry, Bałtyk Koszalin i wiele innych zespołów. W sumie było 20 drużyn podzielonych na 4 grupy. Turniej był perfekcyjnie zorganizowany. W ciągu 4 godzin rozegrano 40 spotkań eliminacyjnych na dobrym poziomie. Każde spotkanie trwało po 20 minut.

ZDJĘCIE 1 z 8

My zagraliśmy w grupie D z udziałem Osadnika Myślibórz, Arkonii, Gavii Choszczno i Czarnych Szczecin. Naszą szkółkę w turnieju reprezentowali: Piotrek, Seba, Wojtek, Ksawery i Kacper z rocznika 2013, Kuba, Davier, Oskar oraz Adam z rocznika 2014, a nawet Julek i Filip z rocznika 2016. Pomimo różnicy wieku nasi zawodnicy toczyli w miarę równe pojedynki ze swoimi przeciwnikami. Jednak do ćwierćfinału nie udało się nam awansować. Najlepsze drużyny z naszej grupy: Osadnik i Arkonia wygrały swoje mecze w ćwierćfinale i awansowały do półfinału, a zawodnicy z Myśliborza po zwycięstwie uzyskali awans do finału turnieju Floriana Krygiera. Nam udało się skonstruować wiele akcji ofensywnych, po których zdobyliśmy 6 bramek, a straciliśmy kilkanaście. Doświadczenie zdobyte podczas turnieju przez chłopców na pewno będzie procentowało w przyszłości.

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Statuetkami nagrodzono najlepszych zawodników z każdej drużyny biorącej udział w zawodach. W naszym zespole pamiątkową statuetkę otrzymał Ksawery. Po turnieju w strefie cateringu skonsumowaliśmy posiłek i udaliśmy się w drogę powrotną do Płotów. Dziękujemy Pani Burmistrz Edycie Podgórskiej za udostępnienie busa do przewozu zawodników, a kierowcy za bezpieczny transport do Szczecina.

Wieczorem natomiast drużyna młodzika rozegrała sparing na naszym Euroboisku z Football Academy Trzebiatów. W meczu tym z rożnych powodów nie mogło wystąpić wielu zawodników, co było aż nadto widoczne w naszej grze. Dlatego musiało wystąpić kilku chłopców, którzy już "mieli w nogach" poranne granie w Szczecinie. Dziękujemy kolegom z Trzebiatowa i za 2 tygodnie postaramy się zrewanżować.

W najbliższą środę 6 września zapraszamy wszystkich 4, 5 i 6- latków na trening pokazowy, który odbędzie się o godzinie 16.00 na orliku przy SP nr 2 na ulicy Batorego 15. Każdy może spróbować swoich sił "pobawić się piłką" z wykwalifikowaną kadra trenerską ze szkółki Pogoń Szczecin Football Schools. Zapraszamy!

Pogoń Szczecin Football Schools

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!