Trzeci etap łagodzenia obostrzeń: otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne

2020-05-10 12:20
Redakcja
2020-05-10 12:20

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne w Polsce?  Nad tym, kiedy w końcu pójdziemy do fryzjera lub kosmetyczki, zastanawiają się zarówno usługodawcy, jak i ich klienci. Rząd podał przybliżone terminy i daty, w których miałoby to nastąpić. 

Zgodnie z rządowym planem odmrażania gospodarki, otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych zakłada 3. etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zgodnie z nim w zakresie działalności gospodarczej przewiduje się m.in.: otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek, otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami, umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami w lokalach gastronomicznych.

– Mam nadzieję, że w połowie maja zostaną otwarte salony fryzjerskie – zadeklarowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie na antenie RMF. Dodała, że w tym samym czasie rząd chce uruchomić restauracje. Wicepremier podkreśliła jednocześnie, że jest zadowolona z otwarcia galerii handlowych, w których wróciło 70 proc. obrotów sprzed epidemii koronawirusa – Druga połowa maja to będzie czas, kiedy – mam nadzieję – otwarte zostaną salony fryzjerskie – powiedziała w sobotę wicepremier minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w tym samym czasie, co salony fryzjerskie, zostaną otwarte też restauracje.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Anna

odpowiedz
11.05.2020 23:11

Kiedy bez kwarantanny do polski .Chcę jechać na urlop na dwa tygodnie do rodziny A pracuje w Holandi. Kiedy????