Trzebiatowski Budżet Obywatelski. Znamy projekty! Można już głosować

2023-11-07 11:43
Karol Szumny
2023-11-07 11:43

„Aktywny zakątek w Gołańczy Pomorskiej”, „Kreatywny plac zabaw we Włodarce”, „Siłownia zewnętrzna, doposażenie i doświetlenie placu zabaw w Gosławiu” – oto projekty, na które można głosować w Trzebiatowskim Budżecie Obywatelskim. Ponadto do realizacji wybrano już projekt „Wieża w ogniu”.

We wtorek Gmina Trzebiatów ogłosiła projekty, które zostaną poddane głosowaniu w ramach Trzebiatowskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos mieszkańcy mogą oddać do 18 listopada.

Przewidziana kwota środków przeznaczonych na wydatkowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebiatów na rok 2024 wynosi 100 tys. zł z podziałem na:

  • projekty realizowane na terenie Trzebiatowa, Mrzeżyna lub Rogowa – 50 000 zł.
  • projekty realizowane w pozostałych miejscowościach – 50 000 zł.

W tej pierwszej kategorii wpłynął jeden projekt – „Wieża w ogniu”. Ma on na celu stworzenie muralu o tematyce strażackiej na wieży remizy strażackiej OSP Trzebiatów oraz malowanie bram garażowych u frontu budynku. Z uwagi na to, że był to jedyny zgłoszony projekt w tej kategorii, a także został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego i spełnia wymogi formalne, nie było potrzeby głosowania i projekt został od razu przekazany do realizacji.

W drugiej kategorii można głosować nad trzema projektami. Oto one:

  • „Aktywny zakątek w Gołańczy Pomorskiej”, którego głównym założeniem projektu jest doposażenie istniejącego placu zabaw w Gołańczy Pomorskiej o tyrolkę (zjazd linowy), podwójną huśtawkę, huśtawkę wagową (ważka), ławeczki i stojaki na rowery;
  • „Kreatywny plac zabaw we Włodarce”, którego celem jest stworzenie zjazdu linowego o długości 25 metrów, stworzenie strefy bezpieczeństwa pod nim oraz utworzenie drewnianej wiaty o powierzchni 35 metrów kwadratowych.
  • „Siłownia zewnętrzna, doposażenie i doświetlenie placu zabaw w Gosławiu”, którego celem jest doświetlenie istniejącego placu zabaw celem poprawienia bezpiecznego korzystania z obiektu również w godzinach wieczornych oraz dostawienie elementów siłowni zewnętrznej celem aktywnego spędzania wolnego czasu wolnego przez mieszkańców wsi Gminy Trzebiatów oraz turystów.

Szczegóły i głosowanie na stronie https://trzebiatow.budzet-obywatelski.org/projekty

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

07.11.2023 13:34

Znowu mural, ręce opadają.

do Miaszekanka

07.11.2023 13:34

No i super pomysły i spostrzeżenia... tylko szkoda, że Panna mieszkanka znajduje czas na klepanie w sieci i ocenianie innych, a na złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego już nie znajduje. Smutne, dziwne, śmieszne? sam nie wiem... W przyszłym roku z przyjemnością podpiszę się na liście poparcia dla wniosku niejakiej mieszkanki choćby nawet zaproponowała posadzenie pięciu dębów na środku rynkowego placu:):):):)

Mieszkanka

07.11.2023 13:34

Nic nie zrobicie bo.pakt zawarty ze tylko murale I nic więcej. Ludzie piszą o ul.Zielonej,że nie ma miejsc na spacery,brak zakątków zielonych ze brud i smród wokół szpitala.Ale władza jest glucha.Posadzili trzy rachityczne drzewka w miejsce zniszczonych przy placu Stowarzyszenia.Nie stać na dobre i odpowiedniej wysokości drzewka.Tylko takie dziadostwo i nic nie więcej. Wystarczy wybrać się do Kołobrzegu i zobaczyć jak sadzone są drzewka. Żadnego dobrego pomysłu w zadrzewianiu miasta. Śmieszny przykład to sadzenie 1 drzewka przez sztab ludzi ze stadionu tj.w ilości 5 osób. Pieniędzy nie ma na zatrudnienie firmy ogrodniczej by wreszcie zrobić porządek w tym mieście a nie ośmieszać się przed turystami.

Natalia

07.11.2023 13:34

Nie mają innych pomysłów , a wiedza że pleps Trzebiatowski jak słyszy mural to ma orgazm 🙈🙈🙈

Sen

odpowiedz
08.11.2023 20:21

A kiedy powstanie coś pożytecznego np. świetlica w Nowielicach a nie kolejne malunki nic nie wnoszące dla mieszkańców

Jawa

08.11.2023 20:21

Koszt wybudowania świetlicy jest nieporównywalnie większy niż malunki na straży. Dlaczego straż ma się starać o świetlicę w Nowielicach? Łatwo jest narzekać, a to jedyny projekt z Trzebiatowa. KAŻDY mógł napisać własny, lepszy projekt. Ludzie, sami sobie jesteście winni!