Trzebiatowska 10. Pobiegli ku pamięci Bogusława Barańskiego [RELACJA]

2023-09-03 21:32
Karol Szumny
2023-09-03 21:32

W Trzebiatowie odbyła się dziś 43. edycja Trzebiatowskiej 10. Jako pierwszy na metę dobiegł Adrian Andruszkiewicz. Zaraz po nim był Kacper Chruściński, a następnie Andrzej Bartika. Bieg był poświęcony ku pamięci Bogusława Barańskiego – wieloletniego uczestnika biegu, a także byłego wiceburmistrza Trzebiatowa, radnego i działacza społecznego. Oglądajcie relację filmową.

Aż 151 zawodników i zawodniczek przebiegło dziś w 43. edycji Trzebiatowskiej 10. Niezmiennie do pokonania było 10 kilometrów na trasie Mrzeżyno-Trzebiatów. Jako pierwszy z czasem 34 minut i 9 sekund przybiegł Adrian Andruszkiewicz ze Stargardu.

- Na pewno nie było łatwo. Trasa wymagająca, dużo podbiegów, ale byłem przygotowany – ocenia zwycięzca tegorocznej Trzebiatowskiej 10.

Bieg był poświęcony zmarłemu w tym roku Bogusławowi Barańskiemu, który przez wiele lat biegał w Trzebiatowskiej 10 i nie tylko. Był też wiceburmistrzem Trzebiatowa, radnym, działaczem społecznym oraz wychowawcą i trenerem wielu pokoleń sportowców.

- Zawdzięczamy mu bardzo wiele – mówi wiceburmistrz Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak. – Ten bieg jest dedykowany właśnie Bogusławowi Barańskiemu. Jest tutaj też jego rodzina, przyjaciele, znajomi. W ten sposób chcemy oddać mu cześć – zaznacza.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kazimiera Kamińska

odpowiedz
08.09.2023 17:29

Ten big na stałe powinien dostać imię Bogusława Barańskiego.