Trzebiatów wyróżniony. Pierwsze miasto w Polsce, które…

2023-01-24 14:54
Karol Szumny
2023-01-24 14:54

„Trzebiatów do końca tego roku będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym w zasięgu sieci światłowodowej Orange będą niemal wszystkie gospodarstwa domowe” – informuje Wojtek Jabczyński – rzecznik Orange, który wystąpił w filmie promującym Trzebiatów.

Trzebiatów będzie pierwszym światłowodowym miastem w Polsce.

Orange we współpracy z samorządem Gminy Trzebiatów nagrał promujący film o Trzebiatowie. Prowadzący, a jednocześnie rzecznik Orange Polska Wojtek Jabczyński przekazał, że Trzebiatów do końca 2023 roku będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym w zasięgu sieci światłowodowej operatora mają być niemal wszystkie gospodarstwa domowe. - Cała sieć miedziana zostanie zastąpiona nowoczesną siecią światłowodową – wyjaśnia. Trzebiatów będzie nazwany Fiber City.

Kadr filmu Orange Polska.


Rzecznik Orange Polska dodał w materiale filmowym, że na ten moment w zasięgu szybkiego Internetu od tego operatora jest już prawie 70% gospodarstw domowych. Jest to aż 128 km światłowodów.

Wojtek Jabczyński spotkał się z wiceburmistrzem Trzebiatowa – Grzegorzem Olejniczakiem.

- Szybki Internet przybliża nas do mieszkańców. Powoduje także to, że mieszkańcy mogą pracować zdalnie, że możemy być częściej odwiedzani przez naszych turystów, bo jesteśmy miastem turystycznym. Liczymy na to, że to także spowoduje wzrost zainteresowania naszym miastem przez przedsiębiorców, bo szybki Internet stwarza taką możliwość i taką szansę. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy się rozwijali szybciej niż dotychczas – powiedział Grzegorz Olejniczak w materiale realizowanym przez Orange.

Kadr filmu Orange Polska.


Jacek Domański – dyrektor Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej – dodał, że wpłynie to na oszczędności i lepszą komunikację.

- Miasto może zaoszczędzić na światłowodach bardzo wiele: to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, lepsza komunikacja, lepsze zarządzanie. To również mniejsze zużycie prądu, mniejsze koszty związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją oświetlenia, co pozwoli nam na zaoszczędzenie finansowe, a jednocześnie możemy mniej wydalić dwutlenku węgla do środowiska – powiedział dyrektor ZDGiGK w rozmowie z Orange.

Kadr filmu Orange Polska.


Wojtek Jabczyński przekazał, że już wkrótce ukaże się materiał pokazujący to, „jak pracuje pełną parą pierwsze w Polsce Fiber City”.

Kadr filmu Orange Polska.

Cały materiał dostępny jest tutaj: Trzebiatów - pierwsze w Polsce światłowodowe miasto

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Alicja

odpowiedz
24.01.2023 15:48

A co z wioskami.Obiecany światłowód miał być w ubiegłym roku.

V

24.01.2023 15:48

Wioska t-ow już ma

24.01.2023 15:45

Kto to załatwił? Wasilewski?

Czesio

odpowiedz
25.01.2023 11:23

Sytuacja się "krystalizuje" w tym Trzebiatowie :-)

Matt

odpowiedz
25.01.2023 16:48

Najszybsze miasto w Polsce...

Bartek

odpowiedz
24.01.2023 19:50

I to się szanuję. Sam mam światłowód i to całkowicie inne życie jeśli ktoś używa aktywnie internetu, w porównaniu z miedzianą siecią neostrady 10mb/s.

v

24.01.2023 19:50

ten komentarz pisze ten co wyraził zgodę na ten pasztet?

Alek

odpowiedz
24.01.2023 19:09

Może chociaż raz obejdzie się w komentarzach bez opluwania.