Trwają przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. Za znicze zapłacimy więcej

2021-10-30 19:02
Karol Szumny
2021-10-30 19:02

W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W sobotę pogoda dopisała, więc wielu z nas zdecydowało się na przygotowanie grobów na 1 listopada. Jak wskazują sprzedawcy, w tym roku jednak za znicze i kwiaty zapłacimy więcej.

Mycie pomników, zamiatanie wokół nich, kupno zniczy oraz kwiatów. W taki sposób najczęściej przygotowujemy się na dzień Wszystkich Świętych, który już w najbliższy poniedziałek.

Z tego właśnie powodu przez całą sobotę mogliśmy zaobserwować wzmożony ruch na cmentarzu. Pogoda dopisała, więc wielu mieszkańców zdecydowało się na uporządkowanie grobów swoich bliskich.

- Tłumy dopiero nadejdą. Największy tłok będzie zapewne jutro, no i oczywiście w poniedziałek twierdzi Sebastian, sprzedawca zniczy w Trzebiatowie. – Z tego, co widzę, to ludzie najwięcej kupują kwiatów. Wcześniej obok nas stał jeden sprzedawca. Miał cały plac kwiatów, a teraz już niczego nie ma. Wszystko sprzedał.

Wzrosły również ceny zniczy, choć jak wskazują sprzedawcy – dla klientów nie ma to znaczenia.

- Myślę, że klienci aż tak tego nie widzą, jednak pamiętam, jak w tamtym roku ten znicz sprzedawałem za 2 złote. W tym roku musiałem podnieść cenę na 2,50 zł dodaje Sebastian.

- Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce kupić znicz, to i tak go kupi. Każdy chce zapalić światełko. Cena tutaj nie gra roli wskazuje Edyta, także sprzedawca zniczy oraz kwiatów w Trzebiatowie.

W tym roku cmentarze pozostają otwarte. Rząd nie zdecydował się na kroki z ubiegłego roku, jednak przypomina o zachowywaniu dystansu i planowaniu wizyty na cmentarzu. Policja natomiast zaznacza, że nasze domy stanowią doskonałą okazję dla złodziei, kiedy my przebywamy na cmentarzu. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

inflacja

odpowiedz
30.10.2021 20:45

No cóż wszystko idzie do góry.

Staruszek

30.10.2021 20:45

Oj nie wszystko,

Gloryn

odpowiedz
30.10.2021 21:32

Już żadna podwyżka cen nas nie zaskoczy. To się nazywa polski ład zafundowany Polakom i nie tylko, przez tych skury...ów z rządu. Ludzie trzeba się zjednoczyć bo inaczej skończymy w rynsztoku.

Fabian

odpowiedz
30.10.2021 19:34

dlaczego kazik z Modlimowa PKS jeszcze nic złośliwego nie napisał?

Las

30.10.2021 19:34

....może czeka aż ty go w tym wyręczysz?

Hetero

30.10.2021 19:34

A ty pedałku już bez niego nie możesz wytrzymać?...Ogłoś się to jakaś ciota się znajdzie.