Trwają prace związane z trzebiatowskim muralem

2020-02-26 9:03
Adam Litwinowicz
2020-02-26 9:03

20 czerwca odbędzie się oficjalne odsłonięcie trzebiatowskiego muralu. Tego dnia przeprowadzona zostanie również próba pobicia rekordu w jak największej ilość osób ubranych w piżamy. Jednak już teraz trwają prace związane z przygotowaniem terenu w pobliżu ściany, na którym powstanie malowidło.

ZDJĘCIE 1 z 2

W pobliżu budynku przy ulicy Mostowej, na którym zostanie namalowany mural, trwają prace związane z wycinką krzaków i drzew, tak aby nie przeszkadzały one w widoczności dzieła. Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa zapewnia, że została przygotowana koncepcja zagospodarowania terenu zielonego w sąsiedztwie, zarówno z jednaj jak i drugiej strony ulicy.

Co prawda mural odsłonięty zostanie 20 czerwca, ale prace z nim związane trwają już od jakiegoś czasu. - Przygotowany został projekt na budowę, złożony został on w Starostwie Powiatowym. Trafi również do Konserwatora Zabytków, który wyda opinie – zaznaczył Józef Domański. - W budżecie mamy zabezpieczone pieniądze, które pokryją koszty zakupu materiałów, a prywatna firma w ramach współpracy przygotuje ścianę, tak aby malowidło utrzymało się przez długie lata – dodał.

Pomysł stworzenia muralu w Trzebiatowie, to inicjatywa oddolna. Zorganizowana w internecie zbiórka okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Setki osób chętnych, aby przekazać symboliczną złotówkę, okazały się kołem napędowym inicjatywy. Zebrana, w bardzo szybkim tempie kwota konieczna do stworzenia malowidła, dała impuls organizatorom, aby tego samego dnia co oficjalne odsłonięcie dzieła, zorganizować ‘szaloną” próbę pobicia rekordu Guinnessa w jak największej ilości osób ubranych, w dwuczęściową piżamę, w jednym miejscu.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!