Prace nad budową hotelu Gołębiewski w Pobierowie ruszyły w 2018 r. Nowy obiekt miał być perłą w koronie sieci Tadeusza Gołębiewskiego, który zmarł w czerwcu ubiegłego roku.

Hotelowi Gołębiewski Pobierowo to największy hotel na polskim wybrzeżu i w ogóle w Polsce. Dodatkowo wielopiętrowy hotel w Pobierowie (11 pięter nad samym Bałtykiem) budowany jest pośrodku niczego i tym bardziej będzie widoczny z daleka. Aby go wybudować, wycięto ok. 1,5 tys. drzew, które Gołębiewski obiecał posadzić gdzie indziej.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie będzie miał pięć gwiazdek. Oznacza to, że znajdzie się w światowej czołówce tego typu obiektów. Docelowo będzie mógł przyjmować 2,2 tys. gości, ale wliczając dostawki nawet 3 tys. osób.

- Trwają odbiory i uzgodnienia z urzędami w sprawie inwestycji – mówią inwestorzy hotelu w rozmowie z „Głosem Szczecińskim”. Ukończony jest parter hotelu, który gazeta określa mianem „najbardziej spektakularnej części”.

Jak relacjonuje „Głos Szczeciński” „już lśni marmurowa podłoga w holu wejściowym, świecą ogromne żyrandole, a sala zabaw dla dzieci jest już pomalowana. Także część basenowa jest już na ukończeniu. Hol wejściowy ma prawie 2,5 tys. metrów kwadratowych. W dwóch restauracjach na parterze ustawiane są stoliki i krzesła. Jedna z nich, tzw. zielona ma mieć bardziej reprezentacyjny charakter. Druga – na przeciwko – mniej zobowiązująca. Nie ma też jeszcze rybek w wielkim akwarium koło recepcji (z 11 stanowiskami dla personelu), ale jest już za to cała zielona ściana tuż przy wejściu do hotelu” – czytamy.