Trwa zbiórka karmy dla bezdomnych zwierzaków. Wspomóż i Ty

2024-02-29 8:22
Karol Szumny
2024-02-29 8:22

Po raz kolejny uczestnicy Hufca Pracy w Trzebiatowie wraz z Łukaszem Przewoźnikiem (DJ Focu$) organizują zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt z gminnego przytuliska.

Obecnie z przytuliska można adoptować dwa psiaki.

Trwa zbiórka karmy dla bezdomnych zwierzaków z przytuliska gminnego w Trzebiatowie.

- Warto pomagać zwierzętom, które nie są w stanie o tę pomoc poprosić. Jeśli nie masz czasu na wolontariat lub nie możesz przyjąć zwierzaka pod swój dach, pomyśl o zbiórce, którą właśnie prowadzimy – zachęca Natalia Bajcarz, komendant Hufca Pracy w Trzebiatowie.

- Warto mieć na uwadze, że zwierzęta trafiające do schronisk często są w złym stanie zdrowotnym, potrzebują leczenia i rekonwalescencji. Bardzo ciężko będzie im odzyskać zdrowie na złej jakości karmie. Dobrej jakości karma jest bardziej sycąca, wzmacnia organizm i daje dużo więcej energii. Można powiedzieć, że na dłuższą metę wychodzi nawet taniej niż tańsze karmy. Co ważne, karma lepszej jakości, spełniająca potrzeby mięsożercy, wcale nie musi być droga – dodaje.

Dary można przynosić do Hufca Pracy przy ulicy Plac Lipowy 22. Zbiórka trwa do 15 marca.

- Uczestnicy zawsze wykazują się wielką empatią, bardzo chętnie i bezinteresownie uczestniczą w pomocy dla potrzebujących. Każda taka inicjatywa to znakomity przykład tego, że warto uczyć miłości i szacunku oraz zaszczepiać w młodzieży jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym, a także uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt, tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko – powiedziała Natalia Bajcarz.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!