Trwa budowa oczyszczalni ścieków we Wlewie

2023-05-22 13:56
Adam Litwinowicz
2023-05-22 13:56

Jest to kolejna tego typu inwestycja realizowana na terenie gminy Trzebiatów. W miejscowości Wlewo budowana jest lokalna oczyszczalnia ścieków.

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

tak tylko pytam

odpowiedz
22.05.2023 15:35

Chciałbym napisać : brawo i super. Ale zastanawiam się, co ze skanalizowaniem Kłodkowa, które jest większe niż Wlewo i leży również przy samej Redze? Aż się prosi, żeby odprowadzanie i oczyszczanie ścieków odbywało się w jednej oczyszczalni dla tych dwóch miejscowości. Zamiast tego, będziemy budować dla każdej z nich osobne oczyszczalnie? Poniesiemy dwa razy większe koszty, ale kto bogatemu zabroni? Przecież to nie władza płaci ze swojej kieszeni, tylko wydaje pieniądze podatników, a akurat to, potrafi nawet największy matoł. A co z takimi miejscowościami jak Włodarka, Zapolice, Rogozina, Gosław czy Gołańcz Pomorska (nie mylić z Osiedlem Gołańcz Pomorska)?

Adam

22.05.2023 15:35

Po co pytasz, ciesz się, że to tylko mała oczyszczalnia za 2 mln, bo mogła być kolejna hala sportowa za 42 mln.

odpowiadam

22.05.2023 15:35

w dwóch przetargach jest taniej

odpowiadam

22.05.2023 15:35

w dwóch przetargach jest taniej

Igor

22.05.2023 15:35

Szamb nie mają?

tak tylko odpowiadam

odpowiedz
22.05.2023 23:22

Nie spodziewam się jakiejkolwiek pochwały ze strony Największego Eksperta od Kanalizacji w Gminie Trzebiatów. A może i we wszechświecie ale zwykła przyzwoitość (deficytowy towar w niektórych kręgach) wymaga aby docenić poniesiony trud przy uzyskaniu dotacji na oczyszczalnię we Wlewie. Nikt nie powiedział, że nie podłączy w najbliższej przyszłości Kłodkowa. Teraz pieniędzy starczyło na Wlewo a przyszłość pokaże czy będą środki pomocowe i czy rządzący gminą będą umieli je pozyskiwać. Oby nie rządzili tacy jak ten co tak tylko pyta.

Grzesio

22.05.2023 23:22

Jak czytam wypowiedzi specjalisty, który tylko pyta, to uderza mnie frustracja niedocenienia człowieka, który ma o sobie bardzo wysokie mniemanie, a pewnie na którym nikt się nie poznał. To może być niebezpieczne a na pewno podpada pod leczenie

tak tylko pytam

22.05.2023 23:22

Skoro niedługo ma być robiona kanalizacja w Gąbinie, jako rzekł Pan Burmistrz na filmie, to znaczy, że pieniądze można było podjąć z dofinansowania tu i teraz, a nie opowiadać bajki, że teraz pieniędzy starczyło teraz tylko na Wlewo, a przyszłość pokaże czy będą środki i czy rządzący będą umieli je pozyskać. A wystarczyło pomyśleć, to starczyłoby i na Wlewo, i na Kłodkowo. W efekcie za jakiś czas zapłaci się z naszych pieniędzy podwójnie. To nie jest pierwszy raz. Dlaczego? Bo sukces za wszelką cenę potrzebny tu i teraz? Widocznie pasuje ci żeby rządzili ci, co wydają pieniądze na inwestycje bez planu i rozsądku. Przy okazji, temu co "tak tylko odpowiada" kłania się uzbrajanie terenów tzw. strefy ekonomicznej na ul. Kołobrzeskiej, na które teraz gmina ma wydać coś ok. 4,5 mln zł, a w odpowiednim czasie można to było zrobić lepiej, taniej i szybciej.