Trener karate skazany za próbę gwałtu na nieletniej uczennicy

2024-02-06 20:15
Karol Szumny
2024-02-06 20:15

Waldemar D. – trener karate, który prowadził zajęcia m.in. w Trzebiatowie – został skazany przez Sąd Okręgowy w Koszalinie na 8 lat pozbawienia wolności. 58-latek był oskarżony o usiłowanie gwałtu na małoletniej uczennicy oraz o doprowadzenie drugiej dziewczynki do poddania się innych czynności seksualnych.

fot. pixabay // zdj. ilustracyjne

„Na 8 lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał trenera kołobrzeskiej szkoły karate Waldemara D. Mężczyzna był oskarżony o usiłowanie zgwałcenia małoletniej uczennicy oraz o doprowadzenie drugiej dziewczynki do poddania się czynnościom seksualnym” – podała wczoraj Polska Agencja Prasowa.

Jak ustalono, Waldemar D. doprowadził jedną z małoletnich uczennic do poddania się czynnościom seksualnym, wykorzystując stosunek zależności trener-uczennica. Wszystko miało się dziać między marcem 2021 r. a styczniem 2022 r. Z kolei drugą pokrzywdzoną Waldemar D. próbował zgwałcić, także wykorzystując stosunek zależności trener-uczennica.

„W wyniku śledztwa ustalono, że pokrzywdzone dwie małoletnie uczęszczały na zajęcia sportowe prowadzone przez oskarżonego trenera karate w jednej ze szkół nauki tego sportu walki w Kołobrzegu. Uczestniczyły w treningach w Trzebiatowie i wyjeżdżały na obozy sportowe, m.in. do Zakopanego. W tych miejscach miało dochodzić do zarzucanych Waldemarowi D. czynów” – podaje PAP.

Proces prowadzony był od 10 listopada ubiegłego roku i dla dobra sprawy wyłączono jego jawność. Waldemara D. uznano za winnego i skazano go na 8 lat pozbawienia wolności. Nie przyznał się do winy. Ponadto, wydano wobec niego dożywotni zakaz „zajmowania wszelkich stanowisk i wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi”.

Dodatkowo, przez 15 lat nie może on przebywać w miejscach związanych z wychowaniem, edukacją, opieką i wypoczynkiem małoletnich. Waldemar D. ma też zakaz kontaktowania się wszelkimi sposobami z obiema pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 200 m przez okres 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!