To już cztery lata istnienia tej grupy. Strażacy dziękowali w trzebiatowskim sanktuarium

2022-03-27 13:51
Karol Szumny
2022-03-27 13:51

Dzisiaj o godzinie 12:00 w trzebiatowskim sanktuarium odbyła się uroczysta msza święta z okazji czwartej rocznicy utworzenia Komandorii Północnej odznaki św. Floriana „Mazovia”.

ZDJĘCIE 1 z 11

O tym wydarzeniu oraz o działalności grupy opowiedział w rozmowie z naszą redakcją komandor Komandorii Północnej odznaki św. Floriana „Mazovia” – Franciszek Gródecki.

- Nasze dzisiejsze spotkanie w Trzebiatowie jest podyktowane czwartą rocznicą powołania Komandorii Północnej odznaki św. Floriana „Mazovia”, która ma swoją siedzibę w Gryficach. W związku z tym, że relikwie św. Floriana znajdują się w trzebiatowskim sanktuarium, spotykamy się dziś właśnie tutaj, by za jego wstawiennictwem zanieść nasze modlitwy do Boga. Dziękujemy księdzu prałatowi Andrzejowi Dowalowi za odprawienie mszy świętej w naszej intencji – mówi Franciszek Gródecki.

- Naszym celem jest wyszukiwanie ludzi w różnych środowiskach, którzy prowadzą działalność charytatywną i pomagają innym. Pod naszym patronatem znajdują się także kluby honorowych dawców krwi – dodaje komandor.

- Mamy w planach zorganizować akcję we współpracy z trzebiatowskimi WOT. Będzie to dzień krwiodawstwa – zapowiada Franciszek Gródecki.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Franio won

odpowiedz
27.03.2022 22:21

Czy ten gródecki może już zniknąć? Wieczny slizgacz urzędniczy.doopoliz