Tężnia czy altana? Mieszkańcy zastanawiają się nad budżetem obywatelskim

2022-08-10 19:35
Karol Szumny
2022-08-10 19:35

Na facebookowej grupie zrzeszającej mieszkańców Trzebiatowa pojawiła się ankieta dotycząca pomysłów, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego. Najwięcej głosów zdobyła tężnia.

Zbliża się budżet obywatelski. Na grupie Trzebiatów online mieszkańcy zastanawiają się, na co przeznaczyć pieniądze. Dotychczas głosowano nad tężnią oraz nad altaną. Z ankiety, jaką przeprowadzono na grupie, wynika, że mieszkańcy są przychylni bardziej do opcji numer jeden. „Za” tężnią jest aż 89% głosującej społeczności. Głos oddało 179 osób.

Wstępnie jedna z konstrukcji miałaby się pojawić na skwerze przy muralu ze Słoniem.

„[…] Najwyższy czas już mieć konkretną decyzję. I myślę, że przyda się tu Wasza pomoc, bo i altanka, gdzie całe wycieczki mogłyby robić przystanki, albo mogłyby być jakieś wychodne lekcje szkolne robione, jest kusząca. Ale i tężnia, czyli coś spektakularnego i mogącego podratować nasze drogi oddechowe, wydaje się niezłym pomysłem” – opisuje Krzysztof Wasilewski – prezes Stowarzyszenia Nasze Miejsce.

Harmonogram prac nad budżetem obywatelskim prezentuje się następująco:

  • we wrześniu rozpoczyna się akcja informacyjna
  • do 5 października składa się propozycje projektów zadań
  • do 19 października ocenia się złożone wnioski
  • do 28 października rozpatruje się odwołania od negatywnej oceny
  • od 4 do 18 listopada trwa głosowanie
  • do 23 listopada ogłoszenie wyników

Wizualizacja projektów z ankiety:

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

???

odpowiedz
12.08.2022 08:03

Przy tak ruchliwej drodze można,, reperować drogi oddechowe" ???

Mieszkaniec

12.08.2022 08:03

Macie rację jak można budować tężnię w miejscu o dużym natężeniu ruchu, przy parkingu, braku zieleni. To nie miejsce na odpoczynek gdyż hałas, kurz, spaliny i smugi dymu duszącego z kominów domów. Tak jak wyploszylo się plactwo wodne z rzeki przez imprezy na przystani jakby nie było innych miejsc w Trzebiatowie.

menel

odpowiedz
12.08.2022 15:39

to miejsce będzie do chlania i dla meneli

bolek

odpowiedz
11.08.2022 09:02

Koniecznie tężnia , ale nie taka mała, więcej ambicji Panie Prezesie, niech będzie taka jak w Ciechocinku , Niech te 2 % mieszkańców poczuje że już rządzi miastem. Pomysł na pewno pochwali Burmistrz, esteta i człowiek "stąd" któremu dobro mieszkańców , nie pozwala codziennie zasnąć w spokoju. Może trzeba się rozejrzeć bardziej na miasto niż w tym rejonie, bo w przyszlym roku zabraknie miejsca na następne budżety. Może otworzyć bramę koło szkoły nr 1, od kilkudziesięciu lat w tym miejscu czas się zatrzymał, mimo, że każdy burmistrza to podobno najlepszy gospodarz jaki trafił sie gminie

Budzet

11.08.2022 09:02

Wszystko na tym jednym skwerku .Będziemy wdychać kropelki solankowe razem z dwutlenkiem węgla z okolicznych budynków, spalinami z samochodów. Budowane są w miastach np.w Ustce w pięknie zagospodarowanym i pełnym zieleni skwerku w Świnoujściu na końcu promenady w pobliżu parku. Czy w Trzebiatowie wszystko musi być na tym skwerku?

Wybory

11.08.2022 09:02

Znaczy się już wybrana władza za pieniądze podatników czyli z budżetu. A mówią że na ławki pieniędzy nie ma. Wypada wysłać urzędników do innych miast by zobaczyli jak wyglądają tężnie i ich otoczenie. Chyba że nawioza więcej kamieni bo drzewa pousuwano i sterczą suche jako przykład bezmyślności.