Te wyniki zachwycają! Milena Wasyliadis w gronie laureatów „Matura na 100 procent”

2023-09-25 17:30
Karol Szumny
2023-09-25 17:30

Milena Wasyliadis – mieszkanka Pustkowa i tegoroczna absolwentka gryfickiego „Chrobrego” – zdała maturę na niemal 100% i znalazła się w gronie 12 laureatów z województwa zachodniopomorskiego w ogólnopolskim projekcie „Matura na 100 procent”.

ZDJĘCIE 1 z 4

Mieszkanka Pustkowa (gm. Rewal) – Milena Wasyliadis – otrzymała dyplom za znakomite wyniki egzaminu maturalnego w X edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”. Milena jest tegoroczną absolwentką Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

- „Matura na 100%” to projekt, który nagradza najlepszych maturzystów w kraju. Aby się do niego zaliczyć, trzeba było zdać wszystkie egzaminy na poziomie co najmniej 90% – tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją Milena Wasyliadis. – O całym projekcie dowiedziałam się już po zdaniu matur, na początku września, gdy dostałam telefon ze szkolnego sekretariatu z prośbą o skontaktowanie się z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie. Dowiedziałam się o owym projekcie i zostałam zaproszona na wręczenie nagród 14 września do Urzędu – opowiada laureatka.

Milena uzyskała 92% z języka polskiego na poziomie podstawowym, a z poziomu rozszerzonego 94%. Z języka angielskiego na poziomie podstawowym zdobyła 98%, na poziomie rozszerzonym 90%. Z matematyki na poziomie podstawowym 91%. Z kolei z matur ustnych zarówno z języka polskiego, jak i angielskiego uzyskała 100%.

- Takie wyniki udało mi się osiągnąć przede wszystkim wiarą w siebie, w swoje umiejętności oraz systematyczną pracą – komentuje absolwentka. – Najłatwiej poszedł mi język angielski, nigdy nie miałam z nim problemów i nie obawiałam się tej części egzaminów, z kolei matematyka bardzo mnie przerażała. Podczas swojej pierwszej matury próbnej w trzeciej klasie liceum, napisałam egzamin na niecałe 30%. To pokazuje, że dla każdego jest szansa. W ciągu roku z 30% przenieść się na 91% było wyzwaniem, ale do zrobienia.

- Kompletnie nie spodziewałam się takich wyników, byłam w ogromnym szoku, gdy na początku lipca dowiedziałam się o swoim sukcesie. Na początku myślałam, że zalogowałam się na czyjeś konto. Trudno mi było uwierzyć w to, jak wysokie wyniki udało mi się osiągnąć.

Milena od samego początku wiedziała, że im szybciej nauczy się maturalnego materiału, tym pewniej podejdzie do egzaminów. Jaka jest recepta na taki sukces? Jak mówi, wystarczyło odłożyć telefon.

- Moje przygotowania typowo do matury zaczęłam już na początku klasy maturalnej. Co prawda uczyłam się całe liceum, ale od września zaczęłam powtarzać materiał, który mógł się pojawić na maturze – opowiada laureatka. – Nauka nie była niewyobrażalnie trudna. Co prawda nie zawsze miałam ochotę się uczyć, ale na duchu podnosiła mnie myśl, że gdy nadejdą matury, to będę sobie dziękować za czas spędzony nad książkami. Tak też było. Wchodząc na salę, wiedziałam, że zdam, więc walczyłam tylko o wysoki wynik – wspomina.

Absolwentka dodaje, że oprócz samodzielnej pracy uczęszczała również cały rok szkolny na korepetycje z matematyki i z języka angielskiego, a miesiąc przed maturami także na zajęcia z języka polskiego.

- Może się wydawać, że to za dużo pracy, ale naprawdę tak nie jest. Po powrocie ze szkoły czas, który normalnie spędziłabym przeglądając telefon lub oglądając seriale, przeznaczałam na naukę. Nie rezygnowałam z żadnych spotkań ze znajomymi, imprez czy urodzin, po prostu nie marnowałam czasu na siedzenie na telefonie – zaznacza Milena.

Co dalej?

- Na ten moment planuję iść na studia do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na kierunek psychologiczny. Moje wyniki maturalne pozwoliły mi na dostanie się do jednej z najlepszych uczelni w Polsce, z czego bardzo się cieszę – mówi laureatka.

- Lubię się uczyć tego, co mnie interesuje i wydaje mi się, że psychologia to idealny kierunek dla mnie. Interesuje mnie praca, w której będę mogła pomóc drugiemu człowiekowi. Będę mogła uczyć się o ludzkim umyśle, różnych mechanizmach i zachowaniach człowieka, co również pozwoli mi na stanie się bardziej świadomą siebie osobą – powiedziała Milena Wasyliadis.

Na zakończenie Milena kieruje słowo do przyszłych maturzystów.

- Chcę wam życzyć powodzenia i tego, żebyście nigdy w siebie nie zwątpili, bo jeżeli czegoś chcemy, to jesteśmy w stanie zrobić wszystko – podsumowała.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Nauczyciel

odpowiedz
26.09.2023 20:09

Serdeczne gratulacje