Te unikalne metody poprawią Twoje zdrowie. Korzyści płynące z treningu słuchowego

2022-06-14 14:15
Redakcja
2022-06-14 14:15

Tomatis i elektrostymulacja – choć te nazwy brzmią nieco tajemniczo, to kryje się za nimi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Dzięki zabiegowi treningu słuchowego można zredukować problemy z koncentracją, dysleksję czy nadpobudliwość psychoruchową. Elektrostymulacja natomiast oddziaływuje na aparat artykulacyjny pobudzając sferę ustno-twarzową. Na czym polega trening słuchowy i dlaczego tak dobrze wpływa na zdrowie?

Turnus 20-30.08 Tomatis i elektrostymulacja - Rehamedica w Gryficach

Czym jest Tomatis?

Tomatis to stymulacja neurosensoryczna, która polega na kształtowaniu uwagi słuchowej, czyli świadomego odbierania bodźców dźwiękowych. Tomatis znajduje zastosowanie zarówno u dzieci, jak i u dorosłych w przypadku takich zaburzeń, jak: kłopoty z koncentracją, , opóźniony rozwój mowy ,  dysleksja,  nadpobudliwość psychoruchowa, autyzm, narażenie na przewlekły stres czy zaburzenia w przetwarzaniu słuchowym lub w procesie integracji sensorycznej.

W jaki sposób działa Tomatis?

Metoda ta opiera się na unikalnej technologii, która modyfikuje muzykę i głos w celu promowania pobudzenia korowego. Trening słuchowy oddziałuje na plastyczność połączeń nerwowych odpowiedzialnych za dekodowanie i analizę dźwięków. Wpływa to również na koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową, czyli procesów, od których zależy sprawne nabywanie różnorodnych umiejętności szkolnych. Metoda Tomatisa ma na celu skrócenie czasu analizy informacji dźwiękowej, w wyniku czego znacznie poprawia się pamięć, koncentracja, a co za tym idzie – zdolność efektywnego uczenia się.

Ile trwa trening?

Czas trwania sesji uzależniony jest od wieku pacjenta oraz dysfunkcji. Stymulacja odbywa się ze słuchawkami INFINITE. W przerwach pacjent wykonuje ćwiczenia głosowe. Co ciekawe, istnieje możliwość odbycia treningu słuchowego w parach.

Czym jest elektrostymulacja i na czym polega?

Elektrostymulacja jest uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami głosu i rezonansu mowy, dysfagii, opóźnionym rozwojem mowy (zaburzenia somatyczne), obniżonym napięciem mięśniowym w obrębie aparatu artykulacyjnego, zaburzeniami słuchu wynikającymi z dysfunkcji trąbki słuchowej czy zaburzeniami mowy u pacjentów z wadami twarzoczaszki.

Zabieg polega na przepływie prądu o niskim natężeniu przez mięśnie twarzy, podniebienia miękkiego lub języka w celu usprawnienia ich funkcji. Pobudza to do pracy włókna mięśniowe, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni. Jedna seria stanowi 10 zabiegów, które trwają ok.15 min.  Do elektrostymulacji wykorzystuje się wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny – Multitronic MT3.

Gdzie można odbyć wymienione zabiegi?

W dniach 20-30 sierpnia 2022 roku w Gryficach będzie wykwalifikowany  logopeda – Katarzyna Lamparska-Kawiorska. Zabiegi będą odbywać się w Centrum Fizjoterapii Rehamedica (ul. Niepodległości 69).

Katarzyna Lamparska-Kawiorska jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego, Poznańskiego i Gdańskiego. Z zawodu logopeda, surdologopeda i terapeuta integracji sensorycznej. Ukończyła m.in kursy: K-taping w logopedii, TOMATIS, EEG Biofeedback, Glottodydaktyka, Elektrostymulacja oraz Terapia AWI.

Aby umówić się na trening Tomatis lub zabiegi elektrostymulacji, wystarczy zadzwonić pod numer 663-554-560. Zainteresowani zostaną powiadomieni o wizytach konsultacyjnych, wskazaniach i przeciwwskazaniach. Ilość miejsc jest ograniczona i tradycyjnie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Pamiętaj -  informacja i rezerwacja www.sensoterapia.eu lub 663-554-560 Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!