Tak było dziś na dniu otwartym w KPP Gryfice! Zobaczcie zdjęcia

2023-05-24 15:39
Karol Szumny
2023-05-24 15:39

Komenda Powiatowa Policji w Gryficach zorganizowała dziś dzień otwarty. Zainteresowani służbą oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli porozmawiać z policjantami, zapoznać się ze sprzętem czy zobaczyć w akcji psa do wykrywania zapachu narkotyków.

ZDJĘCIE 1 z 9

Dzisiaj w godzinach 10-13 odbyły się „Drzwi Otwarte w Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach”. Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i osób zainteresowanych służbą w Policji.

 - Na placu Komendy, na specjalnie wyznaczonych stanowiskach grupy zorganizowane mogą zapoznać się z charakterem służby w policji i funkcjonowaniem poszczególnych pionów – mówi podkom. Zbigniew Frąckiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

- Jest stanowisko strzeleckie, policyjny instruktor strzelań pokazuje jednostki broni będące na wyposażeniu. Policjanci ruchu drogowego prezentują swój sprzęt i mówią o charakterze swojej pracy. Policyjny technik kryminalistyki, a także wydział kryminalny również przedstawia zakres swoich działań. Kolejnym etapem jest przejście po Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach, oczywiście z pewnymi ograniczeniami.

Gryficka policja gościła dziś uczniów z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Zespołu Szkół „Tom” w Gryficach oraz z Centrum Edukacyjnego Talent-Promocja-Postęp w Gryficach.

- Młodzież aktywnie uczestniczy w dzisiejszym wydarzeniu. Widać zaangażowanie, otwartość, pada wiele pytań – zauważa mundurowy.

- Celem dzisiejszego dnia jest zachęcenie jak największej liczby osób do służby w Policji. Chcemy pokazać naszą codzienność oraz pracę z nieco innej strony, od tak zwanego podwórka – powiedział podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

Kolejne „Drzwi Otwarte w Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach” planowane są na 21 czerwca. Szczegóły niebawem.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zbyszek

odpowiedz
24.05.2023 16:49

Wow! Zainteresowanie ogrome.

Szymczyk

odpowiedz
24.05.2023 17:36

A jakieś granatniki były odpalane?

jarek

odpowiedz
24.05.2023 20:51

czyli bez zaskoczenia, srednio ludzie sie interesujo tom instytucjom

Krzysztof

odpowiedz
27.05.2023 16:45

Wszystkiego Naj. Sierrzacie starszy Tomaszu D . Rocca pozdrawia .