Ta droga wkrótce przejdzie remont. Jest kolejny krok

2024-04-10 10:42
Karol Szumny
2024-04-10 10:42

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 102 na odcinku Trzebiatów-Kołobrzeg. To kolejny krok w kierunku realizacji tej inwestycji, na którą kierowcy czekają już od dłuższego czasu.

O tym, że droga wojewódzka 102 na odcinku Trzebiatów-Kołobrzeg przejdzie remont, informowaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Możesz o tym przeczytać tutaj: Ważna droga przejdzie remont. Dotychczas było tu wiele wypadków

Podjęto kolejne kroki w kierunku realizacji tej inwestycji. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił przetarg na przebudowę tej drogi. Przebudowa będzie prowadzona po istniejącym śladzie, na odcinku o długości około 22 km. To jeden z ostatnich fragmentów tej drogi wymagający przebudowy.

Według zapowiedzi droga zostanie poszerzona, a także wzmocniona. Zostanie wykonana także tzw. cicha nawierzchnia, nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego czy ciągi pieszo-rowerowe. Zostaną również przebudowane skrzyżowania i zostanie wykonana korekta niebezpiecznych łuków.

Wykonawcę inwestycji poznamy w przeciągu kilku tygodni. Według zapowiedzi, większe utrudnienia w ruchu nie powinny zacząć się wcześniej niż jesienią, czyli po wakacjach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!