Szukasz materaca w Szczecinie? Sprawdź jaki będzie najlepszy

2021-03-24 14:11
Redakcja
2021-03-24 14:11

Materace w dużej mierze odpowiadają za jakość naszego snu. Jak wybrać najlepszy materac? Jakie kwestie mają kluczowe znaczenie? Pomagamy w wyborze dobrego materaca w Szczecinie: takiego, który zagwarantuje najwyższy komfort snu i sprawi, że rano wstaniemy wypoczęci!

Wysokiej jakości materace do snu

Pierwszą najważniejszą cechą materacy jest ich jakość. Najlepszy materac jest wykonany z wysokiego klasy komponentów, a ponadto:

  • zapewnia dobre podparcie dla naszych pleców i idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała,
  • pozwala na rozluźnienie mięśni i pełną regenerację organizmu,
  • jest trwały i wytrzymały: pianka nie odkształca się, a sprężyny nie uwierają,
  • ma zdejmowany pokrowiec, który ułatwia utrzymanie materaca w czystości,
  • ułatwia cyrkulację powietrza i odprowadza nadmiar wilgoci.

Najwyższej klasy materace kupimy na stronie internetowej Materaceszczecin.eu. Znajdziemy tam materace rekomendowanej marki Hilding Anders. Producent stosuje innowacyjne rozwiązania i zaawansowane technologicznie materiały, aby zapewnić swoim klientom zdrowy, efektywny sen. Szczególnie polecanym materacem jest Hilding Electro. To materac hybrydowy, łączący zalety materaca sprężynowego i piankowego. Nadaje się dla każdego, bez względu na wagę. Odpisany top z pianki lateksowej daje możliwość dopasowania twardości materaca zależnie od indywidualnych potrzeb.

Stopień twardości materaca – jaki najlepszy?

Odpinany top to tylko jedna z możliwości dostosowania twardości materaca do konkretnego użytkownika. Producent Hilding Anders ma w swojej ofercie również materace dwustronne: z każdej strony wykończone innym rodzajem pianki i zapewniające inny poziom komfortu. Takim materacem jest materac Hilding Conga, wyposażony w cztery rodzaje pianek. Po jednej stronie pianka jest to pianka wysokoelastyczna HR z warstwą pianki FloFom, a po drugiej stronie pianka wysokoelastyczna VelvetTouch z warstwą pianki Visco. Maksymalny komfort snu zagwarantowany!

Jeśli jednak doskonale wiemy, na jakim materacu najlepiej się wysypiamy, możemy odwiedzić stronę internetową Materacebydgoszcz.eu i od razu zrobić zakupy. Możemy też wspomóc się czterostopniową skalą twardości materacy stosowaną przez producentów i dobrać odpowiednią twardość materaca w zależności od naszej wagi. Jeśli nasza waga nie przekracza 60 kg, powinniśmy szukać najlepszego modelu spośród materacy oznaczonych symbolem H1 (materace miękkie). Kiedy nasza waga mieści się w przedziale 60-80 kg, producenci dedykują nam materace z symbolem H2 (średnio miękkie). Przy wadze od 80 do 100 kg powinniśmy wybierać materace H3 (średnio twarde), a kiedy nasza waga przekracza 100 kg, celujmy w najtwardsze materace, oznaczone symbolem H4.

Wkład materaca: sprężynowy czy piankowy?

Szukając materaca w Szczecinie, musimy też wybrać między materacem sprężynowym a piankowym. Który model zapewni nam wyższy poziom komfortu? Materace piankowe, tak samo jak materace sprężynowe zapewniają idealne podparcie podczas snu. Pianki mogą mieć różne właściwości: otulają nasze ciało, zapewniają wyjątkową sprężystość i elastyczność, a także wykazują się właściwościami antyalergicznymi. Jakie potrzeby są dla nas najważniejsze? Kiedy określimy, na czym najbardziej nam zależy, od razu znajdziemy najlepszy materac dla siebie.

<iframe src="//www.youtube.com/embed/edrpILa2czc" width="560" height="314"></iframe>

Warto dodać, że nowoczesne materace sprężynowe nie falują. Uginają się tylko w miejscu nacisku – dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla par! Są to materace kieszeniowe i multipocket: każda sprężynka, która znajduje się w ich wkładzie, jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. Tzw. elastyczność punktowa zapewnia też nieskończenie wiele punktów podparcia, dzięki temu są to naprawdę wygodne materace!

Dzięki naszym wskazówkom, wybór najlepszego materaca będzie dużo łatwiejszy.