Szukasz materaca w Stargardzie? Sprawdź, jaki będzie najlepszy.

2021-04-26 14:29
Redakcja
2021-04-26 14:29

Co sprawia, że materac jest najlepszy? Materiał, z którego został stworzony, a może jego twardość? Może jest to jego hipoalergiczność? Te kwestie są nie bez znaczenia, ale brakuje tutaj pewnej zmiennej - każdy człowiek będzie potrzebował troszkę innego materaca, aby czuć pełny komfort podczas odpoczynku. Zakup materaca to nie jest często wykonywana w życiu czynność. Najczęściej śpimy na materacach, które mamy dostępne, a dopiero wraz z własnym mieszkaniem inwestujemy w materac. Jak dokonać dobrego wyboru?

Najlepszy materac - co to oznacza?

Jak już we wstępie wspomnieliśmy, najlepszym materacem będzie ten, który został odpowiednio dobrany pod daną osobę. Jak tego dokonać? Przede wszystko warto zaufać producentom, którzy mają duże doświadczenie w tworzeniu materacy, a to wszystko jest potwierdzone licznymi certyfikatami. Takim miejscem jest firma Hilding, która oferuje materace z najnowszymi technologiami - zarówno sprężynowe, piankowe, jak i wyroby w pełni medyczne. 

Jednak nawet znając zaufanego producenta, warto skupić się na kilku czynnikach, które są niezbędne przy odpowiednim wyborze materaca - trzeba dobrze wybrać jego twardość, jak i rodzaj. Na początek skupmy się na rodzaju materaca.

Jaki rodzaj materaca warto wybrać?

Odpowiedni wybór może zaistnieć tylko wtedy, gdy dobrze znamy dostępne opcje. W sprzedaży znajdziemy multum różnych rodzajów materacy, które jednak najczęściej wpadają w pewien schemat trzech typów. 

Jakie rodzaje materaców są najpopularniejsze?

  • materace sprężynowe - najczęściej występują w technologii kieszonkowej, którą można znaleźć w Hilding Lambada - nazywa się Pocket Plus. Polega ona na umieszczeniu wielu sprężyn w osobnych kieszonkach, co sprawia, że ich praca jest od siebie niezależna. Sprawia to, że materac jest bardziej elastyczny i bez trudu dopasuje się do ciała leżącego - tak naprawdę im większa ilość sprężyn, tym lepiej.
  • materace piankowe - jest to coraz popularniejsza opcja, szczególnie po powstaniu nowinek technicznych, takich jak pianka Visco firmy Hilding. Jest to pianka termoelastyczna, która zapewnia dopasowanie się podłoża pod ciało użytkownika na podstawie wydzielanego przez niego ciepła. Jest to świetny wybór dla par, gdyż materace piankowe nie przenoszą drgań drugiej połówki.
  • materace lateksowe - najczęściej zbudowane są ze zwulkanizowanego mleczka kauczukowego - są bardzo elastyczne i zapewniają duży komfort snu. Nie odkształcają się przez wiele lat, a do tego mają zapewnioną świetną cyrkulację powietrza.- dobrym przykładem jest tutaj Hilding Melody. Materace te są też hipoalergiczne i zapewniają zniwelowanie rozmnażania się bakterii i grzybów.

Wszystkie materace na Materacestargard.pl będą świetnym wyborem, ale warto skorzystać ze zdobytej właśnie wiedzy, aby wybrać rodzaj odpowiedni dla nas.

 

Jaką twardość powinien mieć materac?

To kolejna cecha, która jest zależna od użytkownika - w tym wypadku najbardziej od jego wagi, ale nie tylko. Jeśli chodzi o czynnik wagi, przyjmujemy, że każdy dorosły człowiek przy wadze do 90 kg, powinien celować w zakup materaca średnio-twardego. Jeśli przekracza tę umowną granicę, materac będzie musiał stawiać większy opór, aby zachować odpowiednią krzywiznę kręgosłupa użytkownika - wtedy warto kupić materac twardy. Twarde i średnio-twarde materace na Materacegniezno.pl zapewnią odpowiedni sen dla każdego.

Jeśli chodzi o materace miękkie, to są one polecane głównie osobom ze schorzeniami kręgosłupa, jak i dzieciom. Pamiętajmy, że przy każdym zaburzeniu pracy kręgosłupa, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą przed wyborem materaca.