Szpital w kwarantannie. Wjazdu na teren lecznicy pilnuje policja

2020-04-02 8:30
Katarzyna Adamiak
2020-04-02 8:30

Gryficki szpital wraz z przychodnią został zamknięty po tym, jak potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. W celu bezpieczeństwa wjazdu na teren placówki chroni policja.

W związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2, PPIS w Gryficach wydał decyzję o objęciu kwarantanną kompleks budynku głównego, tzw. 90 łóżkowego i przychodni szpitala w Gryficach.

- Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów również spoza środowiska szpitalnego - poinformowała w środę wieczorem Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinie.

Jak długo gryficki szpital będzie zamknięty? W dzisiejszym wywiadzie dla Radia Zet rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie powiedziała, że zarówno personel medyczny, jak i pacjenci poddani zostali szybkiej ścieżce diagnostycznej. Polega ona na tym, że pobiera się próbkę do zbadania po siedmiu dniach od kontaktu z osobą zakażoną. Wszystko więc wskazuje na to, że kwarantanna może potrwać przez tydzień, a więc do czasu poznania wyników.

Na teren szpitala nie można dziś wjechać. Droga dojazdowa na teren placówki jest oddzielona taśmą. Wjazdu pilnuje też policja.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!