Szkoły zamknięte do 24 maja. Matury i egzaminy ósmoklasisty w czerwcu

2020-04-24 10:56
Katarzyna Adamiak
2020-04-24 10:56

Matury od 8 czerwca, egzamin ósmoklasisty od 16 czerwca – poinformował na konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

O nowych terminach otwarcia szkół, żłobków i przedszkoli, terminach matur i egzaminu ósmoklasisty poinformował dziś na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. W konferencji udział wzięli również ministrowie zdrowia Łukasz Szumowski oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.


- Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków - poinformował dziś na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski – ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin, do 24 maja – dodał minister edukacji narodowej.

Ta sama data dotyczy zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych. - Zachowujemy pełną spójność z ministrem edukacji, a więc data 24 maja jako termin zawieszenia działalności dydaktycznej dotyczy także uczelni wyższych - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.


Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. W tym roku egzamin dojrzałości przeprowadzony będzie tylko w formie pisemnej.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w terminie 16 – 18 czerwca. Rekrutacja do szkół średnich będzie dostosowana do nowych terminów egzaminów ósmoklasisty.

- Egzaminy będą przeprowadzane w maksymalnym reżimie sanitarnym - zastrzegł minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Egzaminy potwierdzające kwalifikację zawodową rozpoczną się 22 czerwca.

Egzaminy zawodowe dopiero w sierpniu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!