Szkolenie psów służbowych [ZDJĘCIA]

2022-03-25 20:07
Redakcja
2022-03-25 20:07

W czwartek odbyły się ćwiczenia psów służbowych wyszkolonych do wykrywania zapachów narkotyków. Policjanci oraz Strażnicy Graniczni ćwiczyli odnajdywanie narkotyków w różnych sytuacjach i miejscach, a także szlifowali umiejętności swoich pupili, aby jeszcze skuteczniej eliminować narkotyki z nielegalnego rynku.

ZDJĘCIE 1 z 7

Szkolenie składało się z 3 etapów, które na co dzień mogą mieć miejsce, a więc sytuacji użycia psa służbowego do wykrywania zapachów narkotyków w pojeździe, w pomieszczeniach zamkniętych oraz podczas sprawdzania bagażu. W ćwiczeniach udział brali przewodnicy psów służbowych i ich czworonogi, którzy na co dzień pełnią służbę w Policji w Gryficach, Łobzie, Szczecinie oraz Oddziałach Straży Granicznej na lotnisku w Goleniowie i w porcie w Szczecinie.

Ważnym elementem szkolenia był temat tresury i posłuszeństwa. Zdolność skupienie uwagi, bezwzględne wykonywanie poleceń i odporność na czynniki zewnętrzne, rozpraszające to cechy, które powinien posiadać dobry pies służbowy, jednak to tylko połowa sukcesu.

Ważnym czynnikiem, który pozwala wykorzystać wszystkie te cechy, jest indywidualna ciężka praca przewodnika i jego podopiecznego oraz wymiana spostrzeżeń i zdobytych doświadczeń między poszczególnymi służbami.

Właśnie taki charakter miało czwartkowe szkolenie, podczas którego psy służbowe miały znajdować atestowane próbki narkotyków od amfetaminy po kokainę, które ukryte były w pojazdach, pomieszczeniach oraz bagażach, kuszone lub rozpraszane innymi zapachami np. jedzenia czy substancji chemicznych wszystkie świetnie sobie poradziły.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Gabi

odpowiedz
26.03.2022 14:43

a czy ktoś wie, czy można w naszym mieście zapisać na zwykłe szkolenie domowego pieska. Czy jest taka osoba w Gryficach?

minerał

odpowiedz
26.03.2022 08:34

kto chce i tak je zdobędzie więc walczą z wiatrakami marnując nasze pieniądze