Szkoła Podstawowa w Dargosławiu ma Patrona

2020-10-16 18:36
Adam Litwinowicz
2020-10-16 18:36

Szkoła w Dargosławiu ma nowego patrona. Według zapowiedzi został nim Eugeniusz Tworek, człowiek zasłużony dla tej społeczności.

W piątek, 16 października, w Dargosławiu odbyła się kameralna uroczystość, w trakcie której tamtejsza Szkoła Podstawowa oficjalnie została nazwana imieniem Eugeniusz Tworka. Jako wyraz wdzięczności za jego wieloletnią pracę rodzice uczniów, uczniowie i nauczyciele zdecydowali o wyborze budowniczego szkoły oraz wieloletniego dyrektora na patrona. W czasie uroczystości zaprezentowany został sztandar oraz wykonany po raz pierwszy hymn, którego autorką jest Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury w Trzebiatowie, córka Eugeniusza Tworka. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się 20 maja, ale ze względu na pandemię została przełożona. - Dzisiaj spotkaliśmy się w wąskim, uczniowskim gronie, ale mamy nadzieję, że hucznie będziemy mogli świętować w czerwcu 2021 r. - zaznaczyła Anna Jakubaszko, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza Tworka w Dargosławiu.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Andrzej S. F. Iwankiewicz.

odpowiedz
20.10.2020 19:33

"hymn, którego autorką jest Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury w Trzebiatowie, córka Eugeniusza Tworka." A ja powiem: "Niedaleko pada jabłko od jabłoni".

Andrzej Iwankiewicz andrzej@iwankiewicz.com.pl

odpowiedz
23.10.2020 18:43

Proszę o przysłanie tekstu Hymnu Szkoły. Byłoby dobrze, gdyby tekst hymnu był na stronie Szkoły. Pozdrawiam.