Szklanka wody dla Jasia. Szkoła w Dargosławiu zaprasza do wyzwania

2020-11-19 14:22
Adam Litwinowicz
2020-11-19 14:22

Jan Stawicki – Waleczny Jas to 9- letni chłopiec, który mieszka w Wysokiej Kamieńskiej. Jego beztroskie dzieciństwo przerwała choroba – ostra białaczka limfoblastyczna. Szkoła Podstawowa w Dargosławiu zachęca do wzięcia udziału w wyzwaniu na rzecz chłopca. 

- To bardzo proste. Wystarczy wypić szklankę wody, zrobić zdjęcie i wpłacić co najmniej 10 zł na konto małego Jasia - wyjaśnia Anna Jakubaszko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dargosławiu. Wyzwanie "Szklanka wody dla Jasia" to wyzwanie zorganizowane z myślą o Jasiu który mieszka w Wysokiej Kamieńskiej. Jego beztroskie dzieciństwo przerwała choroba – ostra białaczka limfoblastyczna. Dotychczas stosowane metody leczenia zawiodły. Terapia ostatniej szansy – CAR- T kosztuje 1,5 miliona złotych, a czasu zostało niewiele. - Szkoła Podstawowa w Dargosławiu postanowiła włączyć się w pomoc i zorganizować nietypową akcję, w którą, mamy nadzieję włączy się wiele osób i instytucji. Wystarczy podjąć nasze wyzwanie – „Szklanka wody dla Jasia”, czyli wypić szklankę wody, wrzucamy zdjęcie oznaczając grupę Gang Jasia walczy z białaczką i wpłacić minimum 10 zł na konto zbiórki Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/waleczny-janek...
Ponadto puszczamy dalej iskierkę nadziei i wystawiamy kolejnych 5 nominacji - wyjaśnia Anna Jakubaszko. Szkoła w Dargosławiu nominowała:

1. Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie z Oddziałem Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Nowogardzie
2. Urząd Gminy Brojce z Radą Gminy
3. Urząd Miejski w Trzebiatowie z Radą Miejską
4. Szkołę Podstawową nr 6 w Słupsku
5. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kobieta

odpowiedz
22.11.2020 11:58

Biedny chłopiec. Jest wiele dobrych ludzi którzy mu pomogą. Brawo dla nich! Jasiu wracaj do zdrowia! A Wasze komentarze są nie na miejscu. Co ma do tego Kaja Godek? Dziecko urodziło się zdrowe jak tysiące innych dzieci. O chorobę nikt się nie prosi.

No i gdzie ta pomoc

odpowiedz
19.11.2020 20:56

Gdzie teraz jest Godek i inne kur** pisowskie by pomóc dziecku. Tylko zygoty chronią, a reszta to co? Hipokryzja

Grażyna

19.11.2020 20:56

A gdzie jest to pisowskie państwo???

EUMakrelka

19.11.2020 20:56

A gdzie jest Tusk i Gronkiewicz-Waltz?