Szef Pfizera o czwartej dawce. „Konieczna” dla ochrony przeciw COVID-19

2022-03-16 9:39
Redakcja
2022-03-16 9:39

Albert Bourla, prezes Pfizera powiedział, że czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 będzie „koniecznością” dla walki z pandemią. – Pojawia się wiele wariantów. Omikron był pierwszym, który jest w stanie w umiejętny sposób ominąć ochronę immunologiczną, którą zapewniamy – mówił.

Albert Bourla, szef Pfizera był pytany o czwartą dawkę w telewizji CBS. – Ochrona, jaką uzyskujemy po podaniu trzeciej dawki, jest wystarczająco dobra, a nawet całkiem dobra, jeśli chodzi o hospitalizacje i zgony – powiedział Bourla.

Jak dodał, ochrona po podaniu trzech dawek nie jest już tak dobra w przypadku infekcji i „nie trwa zbyt długo”. – Pojawia się wiele wariantów. Omikron był pierwszym, który jest w stanie w umiejętny sposób ominąć ochronę immunologiczną, którą zapewniamy – mówił.

– Teraz konieczna jest czwarta dawka – dodał Bourla. Poinformował, że przekazał adekwatne dane na ręce Food and Drug Administration. To lokalny regulator odpowiadający za dopuszczenie do sprzedaży określonych produktów i leków.

Jak czytamy w serwisie ABCZdrowie, osoby z deficytami odporności, które po dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID-19 otrzymały trzecią, dodatkową dawkę, mogą otrzymać dawkę przypominającą (czwartą) w odstępie co najmniej pięciu miesięcy od dodatkowej.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kaz

odpowiedz
26.03.2022 17:33

Po dwóch latach minister Niedzielski zauważył nieprawidłowości na oddziałach kowidowych. Nowe zalecenia ws. hospitalizacji - W środę (23.03.2022) minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował na Twitterze stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w sprawie zasad hospitalizacji chorych z Covid-19. W dokumencie datowanym na 17 marca 2022 roku wskazano na nieprawidłowości, o których od dawna piszą i mówią tzw. foliarze, czyli osoby kwestionujące rządowe metody walki z pandemią koronawirusa. Niedzielski nazwał dokument „bardzo ważnym”. Czyżby dopiero po dwóch latach zauważył, jak wygląda śmiercionośny mechanizm, który sam stworzył? https://wprawo.pl/szok-po-dwoch-latach-minister-niedzielski-zauwazyl-nieprawidlowosci-na-oddzialach-kowidowych-nowe-zalecenia-ws-hospitalizacji/

Taki

26.03.2022 17:33

I te niepawidłowości mają dowodzić że pandemii nie ma? BTW: "foliarze" dwoodzili raczej że np "pandemii nie ma". A i jeśli lubisz autorytety to sprawdź jak apel to stwoarzyszenie opublikowało w sprawie szczepionek, "certyfikatów" i maszeczek: http://www.pteilchz.org.pl/wp-content/uploads/2021/11/Apel-ZG-PTEiLChZ.pdf "