Szczegóły WOŚP i projekt „Gryfice. Magia Miasta” – STUDIO SUPERPORTALU

2023-01-20 9:50
Karol Szumny
2023-01-20 9:50

W czwartek o 20:00 rozpoczęło się pierwsze w 2023 roku STUDIO SUPERPORTALU. Gośćmi byli: Dominik Balcerzak – szef Sztabu WOŚP w Gryficach – oraz Maciej Krzak – fotograf i twórca strony „Gryfice. Magia Miasta”.

Na zdjęciu: Dominik Balcerzak i Maciej Krzak

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nieco ponad tydzień. O szczegółach wydarzenia opowiadał szef Sztabu WOŚP w Gryficach – Dominik Balcerzak.

- W tym roku scenariusz wydarzeń będzie podobny do zeszłorocznego – znowu będzie podział na Gryf Arenę, CRR Kapitol, Plac Zwycięstwa, przed finałem jeszcze wydarzenie na basenie, a w czasie finału także na strzelnicy – mówił szef Sztabu WOŚP w Gryficach.

- Puszki stoją już od połowy grudnia. Na terenie powiatu gryfickiego jest ich kilkadziesiąt. Jeżeli chodzi o aukcje, wystawione mamy póki co trzy: jest to koszulka reprezentacji Polski z autografami zawodników przekazana od marszałka Geblewicza oraz dwa obrazy – poinformował Dominik Balcerzak i zapowiedział, że wkrótce pojawią się kolejne aukcje.

- Na ulice Gryfic wyjdzie ponad setka wolontariuszy. Wolontariusze pojawią się też w Trzebiatowie oraz w Brojcach […] Będzie to młodzież szkolna, dzieci, dorośli, naprawdę pełen zakres wiekowy – powiedział Dominik Balcerzak.

Szef Sztabu WOŚP w Gryficach mówił też o muralu w Gryficach oraz o ludziach sceptycznie nastawionych do przyszłotygodniowego wydarzenia. Wyjaśnił również znaczenie zamazanego serduszka WOŚP.

W czasie programu Tomasz Krupecki przekazał też widzom, że w ramach WOŚP będzie do wylicytowania miesięczna reklama na SUPERPORTALU24.

*

Drugim gościem wczorajszego STUDIA był Maciej Krzak – fotograf i twórca strony „Gryfice. Magia Miasta”.

- „Gryfice. Magia Miasta” to mój autorski projekt, ale taki pozazawodowy, czyli tam, gdzie pasja. Filmowanie, fotografia łączy się z tym, jak widzę Gryfice, czyli nasze rodzinne miasto, które – nie ukrywam – jest w moim sercu mocno zakorzenione. Są to głównie filmy i fotografie oraz fanpage, który zrzesza już blisko 1500 obserwujących. Są tam też konkursy z nagrodami. Powstaje również strona internetowa, na której będzie sklep – tłumaczy Maciej Krzak.

- Gryfice znaczą w moim sercu bardzo dużo. Zawsze chciałem udokumentować w jakiś sposób to miasto. […] Jedni mówią, że Gryfice to miasto, gdzie nie ma perspektyw, gdzie jest szaro, a w moim pracach są one kolorowe, są takie intensywne, bo chciałbym, żeby Gryfice były właśnie w ten sposób przedstawiane. […] Wierzę, że przyjdą lepsze czasy dla tego miasta – powiedział fotograf.

Maciej Krzak opowiedział również, jakie perspektywy na przyszłość mają Gryfice, i odniósł się do pytania, co zrobić, aby w Gryficach żyło się lepiej, a także jak przyciągnąć tutaj turystów.

- Miło mi, że mogę pokazać swoje prace ludziom – że to trafia do gryficzan, do sympatyków, do ludzi, którzy mają piękne wspomnienia z tym miastem; emocje, takie nawet mocniejsze niż ja czasami, bo dzielą się tym ze mną. Dlatego to robię, bo daje to fajnego kopa i fajnie pokazać tę wizję innym ludziom. To jest moje motto – podsumował twórca „Gryfice. Magia Miasta”.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU na naszym Facebooku (kliknij tutaj).

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Bimbam

odpowiedz
20.01.2023 14:07

A czy Geblewicz przyśle swojego byłego pełnomocnika Krzysztofa F. skazanego za pedofilię i narkotyki.

żona

20.01.2023 14:07

Ten Faliński to też mąż zaufania u Trzaskowskiego. Oprócz niego jeszcze 4 z PO ma już prawomocne wyroki za pedofilię.

Viola

odpowiedz
21.01.2023 17:46

Dlaczego Rząd PO/PSL umorzył Gazpromowi 1.2 mld zł długu mogli dać na służbę zdrowia a nie Putinowi...... to nietrzeba by teraz żebrać pod kościołami.

Józef

21.01.2023 17:46

Do Violi . Dlaczego rząd PO/PSL umorzył gaspromowi putinowskiemu dług . No proszę dobre pytanie .✌

21.01.2023 14:22

Jelenie dajcie pieniądze. Dla darmozjadów

Szumowski

odpowiedz
21.01.2023 18:40

Mam takie małe zadanie dla tych co krytykują WOŚP. Porównajcie sobie ile respiratorów i maseczek bez atestu trafiło do szpitali od ministerstwa zdrowia za rządów PiS, a ile sprzętu od WOŚP trafiło w tym samym czasie do szpitali? Proszę sprawdzić bilans i wtedy szeroko rozpisywać się na ten temat.

Oli

odpowiedz
20.01.2023 10:26

Nowe zakłady pracy , żłobki, przedszkola i szkoły . Tego nam trzeba i może nawa jednostka wojskowa. A nie te darmozjady z bezrobocia.

Grażyna

odpowiedz
20.01.2023 11:03

Panie Macieju a kiedy pan wyśle kalendarze?😊

termit

odpowiedz
20.01.2023 16:56

a setki milionów leży odłogiem i zżera je inflacja.

ks. Krzysztof

odpowiedz
20.01.2023 10:32

Niech będzie pochwalony Pan Jurek Owsiak i ekipa WOŚP!!! Niech Bóg wam błogosławi kochani.

Felek

odpowiedz
20.01.2023 11:47

Znowu zbiórka na tego złodzieja w czerwonych portkach ?

Z S

20.01.2023 11:47

Ta podłość ludzka nie ma granic,co musi się stać żebyście podli ludziska się opamiętali.

J O

20.01.2023 11:47

A co ci takiego ukradł?Do pięt mu nie dorastasz Jurek górą