Symboliczny gest posła Nitrasa. Parlamentarzysta nie stanie obok arcybiskupa Dzięgi

2021-02-21 14:44
Redakcja
2021-02-21 14:44

Poseł Sławomir Nitras mówi dość! Parlamentarzysta skierował list do samorządowców z całego województwa. Zaznacza on w nim, że choć zawsze stara się uczestniczyć, we wszystkich uroczystościach państwowych, samorządowych czy okolicznościowych to w przyszłości nie weźmie udział w żadnym spotkaniu, na które zaproszony zostanie także arcybiskup Andrzej Dzięga, który jak stwierdził Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny kwartalnika „Więź” „Roztoczył parasol ochronny nad księdzem Dymerem” oskarżanym o pedofilie.

– Nie mam wpływu na to czy władze kościelne wyciągną konsekwencje wobec biskupa Dzięgi, który przez lata krył przestępstwa księdza Dymera. Nie mam wpływu na to czy prokuratura wyciągnie wobec biskupa konsekwencje. Daję jednak znak, że tak dalej być nie może – napisał w krótkim komunikacie poseł Nitras.

Emitowany w ubiegły weekend program „Najdłuższy proces Kościoła” w TVN24 ukazał ukrywaną prawdę o księdzu Dymerze. Dziennikarze przypomnieli, że wykorzystywał seksualnie osoby nieletnie, a szczecińscy biskupi wiedzieli o tym od lat. Wśród wymienionych był także obecny arcybiskup Andrzej Dzięga.

– Każdy wobec Boga rozpoznaje tajemnice swojego sumienia, życia, swoich wyborów, swojej drogi – powiedział arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, w czasie piątkowego nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Jak dodał każdy „gdy przed Bogiem stajemy, widzi, że nie jest bez grzechu”.

Jak informuje kwartalnik „Więź” metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga jest kolejnym polskim biskupem, którego działania są badane na polecenie Stolicy Apostolskiej. Wśród zgłoszonych możliwych zaniedbań abp. Dzięgi jest niewyjaśniona od 25 lat sprawa szczecińskiego duchownego, ks. Andrzeja Dymera, który dzień po publikacji materiału TVN na temat wykorzystywania seksualnego nieletnich zmarł.

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

mara

odpowiedz
22.02.2021 18:29

też bym nie chciał stać obok gościa który cofa na autostradzie, bo dziecko chce siku

Wacek

odpowiedz
27.02.2021 09:42

Facet niewiele potrafi , więc realizuje się w w nic nie znaczących ruchach, Racje ma zatem Terlecki oceniając dosadnie to co robi w Sejmie Pan Nitras. Teraz przyjechał do do Szczecina to samo robić.

Hennio

odpowiedz
22.02.2021 16:22

A kto by chciał stanąć obok Nitrasa. ? ADHD - wiec nie jest bezpiecznie.

roman

odpowiedz
28.02.2021 21:49

bardzo dobrze powiedział ! brawo!

roman

odpowiedz
28.02.2021 21:49

bardzo dobrze powiedział ! brawo!

22.02.2021 16:07

Cyrulik z Połczyna zaistniał. Kto wie dlaczego Cyrulik?

Kazek

odpowiedz
21.02.2021 15:10

Gdzie jest Kaziu czpis?