Święty Jan Paweł II patronem szkoły w Modlimowie

2020-05-19 11:18
Katarzyna Adamiak
2020-05-19 11:18

Od dziś Szkole Podstawowej w Modlimowie patronuje święty Jan Paweł II. 

ZDJĘCIE 1 z 3

Nadanie imienia szkole to ustalenie jej tożsamości, to wskazanie najważniejszych wartości kierujących działaniami, to wybór takiego Patrona, który dla całej społeczności szkolnej stanie się autorytetem i przykładem tego, jak żyć i postępować.
Od dziś swojego patrona ma również Szkoła Podstawowa w Modlimowie. Został nim św. Jan Paweł II, którego postać, spośród wielu kandydatów wybrała społeczność szkolna.

- 19 maja na zawsze stanie się szczególnym dniem w historii naszej szkoły, takim, który zdarza się tylko raz. Od tego dnia będziemy dumnymi Polakami godnie reprezentującymi Szkołę Podstawową w Modlimowie im. Świętego Jana Pawła II. Długo czekaliśmy na tę chwilę, by naszym patronem został Papież, który mówił do dzieci: „Wy, młodzi, jesteście nadzieją świata…” – przekazuje Marzena Stępień dyr SP w Modlimowie.

Choć przygotowania do uroczystości nadania imienia szkole, prowadzone były przez wiele długich miesięcy, to z powodu pandemii i związanymi z nią ograniczeniami, nie mogły się one odbyć. Nie było uczniów, rodziców, nauczycieli i gości, którzy zawsze uczestniczą w tak podniosłych dla szkoły chwilach. Nie dokonano też wmurowania tablicy pamiątkowej. Był jedynie poczet szkolny, który symbolicznie wniósł sztandar z wizerunkiem patrona do placówki.

Uroczyste nadanie imienia szkole i przekazanie sztandaru powiązane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej planowane jest na wrzesień. – Uroczystość odbędzie się oczywiście, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Mszę św. będzie celebrował metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga. Mamy też nadzieję, że święto to uświetni również zjazd szkół, których patronem jest Święty Jan Paweł II” - powiedziała Marzena Stępień, która jeszcze raz dziękuje darczyńcom, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania niebagatelnej kwoty 34 tys. zł na zorganizowanie uroczystości.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Natalia

odpowiedz
19.05.2020 12:04

Litości! Kto tym dzieciom takie maski kazał założyć?! Przecież to jest ...co najmniej niesmaczne ! Nasze pokolenie inaczej traktuje flage,ale widocznie teraz dla młodszych to nie ma zadnego znaczenia.Okropność!

Paweł

odpowiedz
19.05.2020 15:32

Osobiście uważam, że bardzo trafiony pomysł . Flagę spotykamy wszędzie , są to koszulki , czapki itp. Każde zaakcentowanie naszej polskości jest ważne. Pozdrawiam 👍

Aga

odpowiedz
19.05.2020 17:58

Cieszę się, że takiego patrona sobie wybrała ta społeczność wraz z panią dyrektor i rodzicami. Mogą być z tego dumni a także pewni, że św. Jan Paweł II będzie im błogosławił. ,

Zenek

odpowiedz
26.06.2021 22:08

Porażka dla patrona, szkoła ta to bagno, dzięki dyrekcji i nauczycielom z zaszłej komuny