Święto Śledzia wraca po przerwie! [ZAPROSZENIE]

2022-07-06 9:34
Karol Szumny
2022-07-06 9:34

Za tydzień, w niedzielę 10 lipca, w Niechorzu odbędzie się Święto Śledzia Bałtyckiego. Przygotowano wiele atrakcji. Imprezę poprowadzi Robert Bochenko.

fot. Święto Śledzia // archiwum Superportal24

Tegoroczne „Święto Śledzia Bałtyckiego” odbędzie się w niedzielę, 10 lipca  o godz. 14:00, na placu przy Latarni Morskiej w Niechorzu. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zaprezentowana zostanie rekonstrukcja historyczna oraz pokaz dawnego rybołówstwa. Możliwe będzie zapoznanie się z kulinarnymi tradycjami naszego regionu, a także degustacja śledzia w rozmaitych odsłonach. Tradycyjnie odbędzie się również konkurs z nagrodami na najlepszą potrawę z udziałem Śledzia Bałtyckiego, króla Naszego święta. Na placu rozstawią się jarmarki z lokalnymi produktami i rękodziełem, a dzieci będą mogły spędzić czas na edukacyjnych zabawach i animacjach. Na imprezie nie zabraknie również występów zespołów ludowych i szantowych, które jeszcze bardziej podkreślą tradycjonalny i morski charakter tego dnia. Wystąpią takie zespoły jak Majtki Bosmana, Nierobbers, Chór Amber Singers, Przepióreczki, Czerwona Róża i Jacek Wójcikiewicz. Prowadzącym imprezę będzie już wszystkim dobrze znany Robert Bochenko.

Organizatorem XIX Święta Śledzia Bałtyckiego jest Gmina Rewal oraz Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego. Całe wydarzenie nie odbyłoby się również bez wsparcia naszych sponsorów i partnerów, na których zawsze możemy liczyć. Głównym sponsorem tegorocznego Święta Śledzia jest firma Gaz-System S.A. realizująca jedno z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w naszym kraju – projekt BALTIC PIPE. Organizację wspiera Powiat Gryficki i Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Patronat medialny sprawuje Kurier Szczeciński.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!