Święto niepodległości w powiecie gryfickim – uroczystości i wydarzenia
W sobotę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. W związku tym w powiecie gryfickim odbędą się uroczystości i związane z tym wydarzenia.
W Gryficach 11 listopada o godzinie 16:00 w Gryfickim Domu Kultury odbędzie się „Patriotyczne obrazy pieśnią malowane”, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wstęp wolny. O godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza święta z udziałem wojska i pocztów sztandarowych. O godzinie 19:00 uroczysty apel na Placu Zwycięstwa.
W Trzebiatowie 10 listopada o godzinie 10:00 odbędzie się patriotyczna uroczystość z udziałem wojska przy pomniku upamiętniającym Żołnierzy 36 pp LA (przy Pałacu). O godzinie 17:00 w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych pn. „Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie”. 11 listopada o godzinie 18:00 w trzebiatowskim Sanktuarium będzie sprawowana msza święta za ojczyznę.
W Płotach 11 listopada o godzinie 10:30 zostanie odprawiona msza święta. Następnie przemarsz pod obelisk obok Urzędu Miejskiego. 12 listopada o godzinie 16:00 odbędzie się „Koncert Dla Niepodległej” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach. Oprócz koncertu naszej orkiestry wystąpią także Mażoretki pod kierownictwem Agnieszki Kraszewskiej, Zespół SWEETS z Gryfickiego Domu Kultury działający pod dyr. Aleksandry Nieszporek, wokalistki z pracowni muzycznej Niesz-Anto oraz Chór Cantore Pasja działający przy MGOKiS w Płotach pod dyr. Łukasza Chyły.
W Rewalu 11 listopada odbędą się Powiatowo-Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczną się o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji ojczyzny wraz z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Amber Singers. Ceremonię uświetni wojskowa asysta honorowa 36. Mrzeżyńskiego Dywizjonu Obrony Rakietowego. O godzinie 12:00 zostanie odśpiewany Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Po uroczystości odbędzie się pochód, przy akompaniamencie orkiestry Red Swing Low, do Dworca Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Rewalu, gdzie rozpocznie się Piknik Patriotyczny. Każdy będzie mógł spróbować oryginalnej Grochówki Legionowej, zupy dyniowej, rogali świętomarcińskich i innych smakołyków. Nadmorska Kolej Wąskotorowa tego dnia organizuje specjalny przejazd pn. „Pociągiem do Niepodległości”, który przywiezie gości piknik. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Warszawy w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”.
W Brojcach 12 listopada o godzinie 13:00 w Brojcach zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Po Eucharystii zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem Pamięci Ofiar Systemów Totalitarnych. Następnie w Sali Wiejskiej odbędzie się koncert oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych.
W Karnicach 11 listopada o godzinie 17:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny.
Komentarze (13)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Batman
odpowiedzJprdl. Jak chcecie zachęcić młodych do udziału w takich uroczystościach, organizując niemalże stype? Pieśni patriotyczne? Owszem, ale wplecione w świętowanie, a nie jako główny punkt programu. Msza obowiązkowa?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Kapi
Dokładnie.To ma być święto radosne.Co z tymi którzy nie uznają przewodnie roli KK.Popatrzmy jak takie święto obchodzą Amerykanie.Akurat w tym przypadku można z nich brać przykład.
Wsw
odpowiedzPo co wplatają msze w te uroczystości?!
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
ktoś
Pytanie ignoranta...Kościół w czasach zaborów i późniejszych zawirowań historycznych był oazą polskości, podtrzymywania tradycji i dawania nadziei.
Xerse
Tak,ten sam kościół który do tych rozbiorów doprowadził bo wyciągał pieniądze które można bylo przeznaczyć na wojsko.
***** ***
Bo żyjemy jeszcze w Rzeczpospolitej kościelnej!
××××× xx
Już niedługo nie będzie tego święta. Będziemy świętować wjazd Hitlera do Warszawy w 1939
Tomek
odpowiedzPan Bóg. Zawsze jest demokracją. Dlatego pozwala na co człowiek chce . I On daje wolność. A modlitwa za ojczyznę jest skarbem . Jesteśmy wolni . Bo znamy prawdę.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Kapi
Bóg ,tak.Ale KK?
Darek
odpowiedzJuż nam szykują , bundeswere. Niemcy mają tu rządzić, a nie my . Bo mamy zdrajców i rosja ma być przyjaciel.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Fur Deutschland
odpowiedzPakt Nowej Targowicy pod przywództwem Niemca podpisany.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Felek
odpowiedzFlaga , to faszyzm . Tak mówią
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Emeryt
Kto nie przeżył wojny i czasów po niej ten nie wie co to znaczy usłyszeć swobodnie język polski, patrzeć z dumą jak powiewa flaga Polska. To w tych trudnych powojennych czasach swietlowalismy ten dzień a dzisiaj sprofanowane swieto przez takie nieodpowiedzialne wpisy.Obys nie musiał doczekać czasów gdzie kto inny pluł będzie na Polaków.