Święto Flagi w powiecie gryfickim. Jak obchodzimy ten dzień?

2022-05-02 16:00
Karol Szumny
2022-05-02 16:00

2 maja przypada Święto Flagi. W dzień ten wywiesza się biało-czerwoną flagę oraz czci barwy narodowe. W powiecie gryfickim również pamiętano o tym dniu.

ZDJĘCIE 1 z 3

Święto Flagi zostało ustanowione przez Sejm w 2004 roku na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej. Dzień ten ma na celu propagować szacunek do polskiej flagi, wzmacniać wiedzę o polskich symbolach narodowych, a także promować postawy patriotyczne. Dzisiaj przypada Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Warto mieć na uwadze, by flaga godnie przedstawiała narodowe barwy. Nie powinna być zniszczona, pognieciona czy postrzępiona. Nie powinno się również wywieszać flagi z wizerunkiem godła, gdyż podnoszą ją tylko statki morskie, kapitanaty, lotniska oraz ambasady.

W Trzebiatowie wiceburmistrz Grzegorz Olejniczak wręczył mieszkańcom biało-czerwone flagi. Barwy narodowe uczcili też strażacy z KPPSP w Gryficach. Podczas uroczystej zmiany służby dokonano podniesienia flagi na maszt.

Wiele atrakcji ma miejsce również w gminie Rewal. Imprezy integracyjne trwają tam już od 12:00. O 16:30 odbędzie się przemarsz ulicami Niechorza z biało-czerwonymi flagami.


zdjęcia: Gmina Trzebiatów, Gmina Rewal, KPPSP Gryfice

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

03.05.2022 09:03

Najwięcej imprez w mieście powiatowym.