Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych [ZAPROSZENIE]

2024-06-04 8:25
Karol Szumny
2024-06-04 8:25

Już po raz czwarty Gryficki Dom Kultury i Grupa Patchwork Gryfice zaprasza do wspólnego dziergania w miejscach publicznych. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca, o godzinie 11:00 na Placu Zwycięstwa.

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, o godzinie 11:00 na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbędzie się świętowanie Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

Organizatorzy zachęcają do wspólnego dziergania, poznania innych pasjonatów rękodzieła, wymienienia się wzorami i doświadczeniami, a także do stworzenia czegoś wyjątkowego. Wystarczy zabrać ze sobą druty, szydełka oraz włóczkę… oraz dobry humor.

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych – święto obchodzone w drugą sobotę czerwca i zapoczątkowane w 2005 roku przez Danielle Landes. W zamyśle ma ono być okazją dla osób zainteresowanych dziewiarstwem do spotkania się i wspólnego spędzenia czasu. Święto jest wykorzystywane jako okazja do popularyzacji szydełkowania czy robienia na drutach i zaprezentowania opinii publicznej środowiska dziewiarskiego.

W Gryficach już po raz czwarty miłośnicy dziergania będą mieli okazję do wyjścia na zewnątrz i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!