Świąteczna „Paczuszka dla Maluszka”. Nasze kościoły włączyły się w tę akcję

2022-11-27 11:17
Karol Szumny
2022-11-27 11:17

Rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Nasze kościoły włączają się w tę inicjatywę.

Fundacja Małych Stópek zaprasza do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci w domach dziecka, domach samotnej matki oraz hospicjach.

Ponadto owoce zbiórki trafią również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz do podopiecznych Fundacji Małych Stópek, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. Potrzebne artykuły to m.in. proszki i płyny do prania, kremy, szampony, pieluchy, oliwki, mydła itp.

W akcję włączyły się kościoły z naszego powiatu. W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach paczuszki można składać pod choinką znajdującą się w świątyni. Zbiórka trwa do 24 grudnia.

Do udziału w akcji zachęca również kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach. Dary można składać przy chrzcielnicy. Akcja trwa do tutaj do 6 grudnia.

Podobnie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach. Akcja będzie trwała od 4 do 21 grudnia.

Ponadto parafia pw. NSPJ w Gryficach organizuje też zbiórkę przedświąteczną dla ubogich parafian. Zbierane będą produkty żywnościowe, słodycze oraz chemia gospodarcza. Dary można składać do kosza przy Ołtarzu Matki Bożej. Tam znajdują się torby charytatywne.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zbiorka

odpowiedz
27.11.2022 16:25

Kościoły włączyły się w akcję... Powinno być- prowadzą zbiórkę. Byłyby włączone w akcję, gdyby np taca z konkretnej niedzieli była przeznaczona na zakup potrzebnych rzeczy albo księża sami z siebie przygotowali i przekazali paczki....

Teresa

27.11.2022 16:25

No niestety z tego co zauważyłam p. Szumny ma problemy z dobieraniem odpowiednich słów, pisząc artykuły. Z reguły albo pisze o niczym albo pisze artykuły mijające się z prawdą.

Józef

odpowiedz
28.11.2022 19:41

A ja przyniosę i dam . Choć mało mam .👍

***** ***

odpowiedz
27.11.2022 15:49

Niech klechy dają, mają kasy z wypłat ze szkół. Złodzieje. A pięćsetplusom państwo daje zasiłki, niech dadzą pracującym którzy nigdy nie dostali grosza darmo.

Iwona

27.11.2022 15:49

"Pięćsetplusy" to również osoby pracujące, więc proszę nie pisać, że nigdy nie dostali... Kolejna sprawa, gdyby miał/miała Pan/Pani dzieci sądzę, że szybko zmieniłoby się podejście do różnych spraw. Nie tylko dorośli są nauczycielami dla dzieci ale również i dzieci uczą dorosłych empatii, bezinteresowności, cieszenia się z drobnych rzeczy. Kto ma chęć niech pomoże, kto nie ma niech nie pomaga ale też niech nie wypowiada się kto powinien pomóc a kto nie. Patrzmy zawsze najpierw na siebie a później na innych. Pozdrawiam

Zosia Zdzisława

odpowiedz
29.11.2022 16:15

W końcu. Dzieci narodzone, należy sie.