Sukcesy uczniów w VII Ogólnopolskim konkursie "Wielka Liga Czytelników"

2024-06-30 11:55
Redakcja
2024-06-30 11:55

VII Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” trwał od października 2023 r. do maja 2024 r. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz polskiej i światowej literatury pięknej, zarówno klasycznej jak i współczesnej, a także kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie startowali w kategorii kl. 1-3 i 4-6. Do konkursu zgłosiło się 29 uczniów.

 

ZDJĘCIE 1 z 5

Uczestnicy musieli się wykazać wiadomościami z przeczytanych książek oraz wiedzą ogólną, rozwiązując przygotowane przez Organizatorów testy. Do etapu półfinałowego dostali się uczniowie, którzy w etapie szkolnym przeczytali 5 książek i rozwiązali testy, dotyczące każdej z przeczytanych książek, na co najmniej 80%, natomiast do etapu finałowego, ogólnopolskiego przechodziło maksymalnie 3 uczestników z każdej kategorii wiekowej, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów (minimum 80%) z testu półfinałowego. W etapie finałowym tworzyli drużynę i wspólnie rozwiązywali test finałowy, który odbywał się online 9 maja 2024 r. o godzinie 12.00 Organizatorzy uruchamiali testy, w przesłanych wcześniej do Koordynatorów szkolnych, linkach. Pytania finałowe były trudne i szczegółowe, wymagały bardzo dobrej znajomości treści książki.

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” znajduje się na liście konkursów wpisywanych na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

W kategorii 1-3 naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Kmita, Pola Szczerba, Weronika Wyborska, które w etapie finałowym zdobyły 168 punktów na 170 możliwych do zdobycia i uzyskały tytuł MISTRZA POLSKI. W kategorii 4-6 uczniom zabrakło niewielu punktów, aby dostać się do finału.

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie  dzieci i młodzież lubią książki i swoją pasję czytania potrafią przekuć na sukces. Biblioteka szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ostatnich latach pozyskała fundusze w wysokości 45000,00 zł na zakup nowości wydawniczych, stąd atrakcyjna oferta dla uczniów, która skutecznie zachęca ich do czytania.  W Konkursie „Wielka Liga Czytelników” startujemy już kilka lat i w każdej edycji Konkursu nasi uczniowie odnoszą sukcesy. 

 

Szkolny Koordynator Konkursu

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!