Sukcesy piłkarzy Pogoń Szczecin Football Schools-Płoty

2023-06-19 15:06
Karol Szumny
2023-06-19 15:06

W ubiegły weekend  2 zespoły z naszej szkółki wzięły udział w największej wewnętrznej imprezie organizowanej przez Fundację Pogoń Szczecin Football Schools. Łącznie w tym dwudniowym turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników i 80 zespołów z roczników 2018 - 2012. Zawody odbywały się na sztucznej płycie boiska przy ulicy Twardowskiego. Nasze zespoły zagrały w niedzielę. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, a spiker poprowadził turniej na poziomie Ekstraklasy.

ZDJĘCIE 1 z 4

Każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzymała na własność koszulki w barwach wylosowanej reprezentacji narodowej.

Nasi zagrali jako Maroko i Chorwacja. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja zespołowa podobnie, jak w "Pierwszej Piłce" . Obydwie drużyny zagrały po 5 spotkań, które trwały po 15 minut. Starsi zagrali z: Kanadą, Serbią, Brazylią, Holandią i Urugwajem,a młodsi z : Belgią, Polską, Niemcami, Argentyną i Holandią.

        Rozegraliśmy wiele akcji budowanych od tyłu, staraliśmy się grać, krótkimi podaniami według naszego modelu gry. Strzeliliśmy kilka pięknych bramek po stałych fragmentach gry. Nasi napastnicy wiele razy popisali się udanymi dryblingami, a obrońcy skutecznymi interwencjami w defensywie. Bramkarze kilka razy pięknymi robinsonadami   uchronili nas przed utratą bramki. Na listę strzelców wpisali się: Oskar, Kuba, Davier, Antek,Michael, Marcus, Antek.

        Bardzo szybko minęło 4 godziny piłkarskich emocji. Na zakończenie turnieju odbyła się dekoracja medalowa oraz wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom turnieju przez Prezesa Fundacji Marcina Łazowskiego i honorowego Prezesa Akademii Pogoni Szczecin - Kazimierza Bielę. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach otrzymali pamiątkowe statuetki. W naszych zespołach otrzymali je: Oskar Ksobiak i Antoni Spagarino. Brawo!Tak w ogóle, to wszyscy uczestnicy turnieju zasługują na uznanie za ogromne zaangażowanie i grę fair play.

        Po turnieju zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na obiad. Organizatorzy wszystkim zespołom wręczyli po 3 ogromne pizze, które skonsumowaliśmy na trybunach stadionu Pogoni, podziwiając piękną murawę. Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcia i busem udaliśmy się w drogę powrotną do Płotów.

        Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Dziękujemy również rodzicom za organizację bezpiecznego transportu na turniej i do zobaczenia za rok.

     Już w najbliższą sobotę weźmiemy udział w kolejnym wielkim turnieju na stadionie Pogoni " Tata i Ja" . W imprezie weźmie udział 100 par, które będą  ze sobą rywalizowały przez kilka godzin. Będzie się działo! Zachęcamy do obserwowania i polubienia naszej strony.

tekst i zdjęcia: Pogoń Szczecin Football Schools-Płoty

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!