Sukcesy gryfickiej orkiestry Red Swing Low na Mistrzostwach Polski

2024-07-08 8:10
Karol Szumny

Sekcja perkusyjna Red Swing Low Gryfice zdobyła tytuł Mistrza Polski w Bitwach Perkusyjnych. Nie jest to jedyny sukces orkiestry – „w sumie, w każdej kategorii, w której startowaliśmy, byliśmy na podium” – czytamy.

W weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych. Brała w nich udział gryficka orkiestra Red Swing Low, która wraca do nas z kolejnymi tytułami.

Sekcja perkusyjna zdobyła tytuł Mistrza Polski w Bitwach Perkusyjnych. W kategorii Show orkiestra zdobyła tytuł Wicemistrza Polski – drugie miejsce z wynikiem 83,92 punktu i srebrnym medalem. Podobnie w kategorii Przemarsz, gdzie też uzyskali tytuł Wicemistrza Polski i srebro z wynikiem 82,67 punktu.

W kategorii Koncert (Dywizja Druga) zgarnęli trzecie miejsce, co przyniosło złoty medal i 86,3 punktu.

„W sumie, w każdej kategorii, w której startowaliśmy, byliśmy na podium!” – cieszy się gryficka orkiestra.

Czytaj również: Red Swing Low triumfuje na Mistrzostwach Świata