Strażacy z Mrzeżyna mają nową łódź

2023-11-16 9:31
Karol Szumny
2023-11-16 9:31

Flota Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie powiększyła się o nową łódź. O szczegółach rozmawiamy z Pawłem Gołębiowskim, prezesem jednostki.

Strażacy z Mrzeżyna mają nową łódź.

- Jest to łódź pontonowa typu RIB marki Humber, 5,2 metra długości, z silnikiem o mocy 90km. Jest wyposażona w sonar, ma radio i automatyczne sterowanie silnikiem. Praca będzie dużo łatwiejsza. Łódź pozyskaliśmy ze środków własnych – mówi w rozmowie z naszą redakcją Paweł Gołębiowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie.

Zanim łódź trafi do podziału bojowego, czekają ją jeszcze drobne prace naprawcze.

- Nie ukrywam, że jest w niej jeszcze sporo do zrobienia. W najbliższym czasie planujemy wysłać silnik na serwis. Sprawdzone zostaną też balony. Mam ogromną nadzieję, że do sezonu letniego łódź będzie już zrobiona na tyle, że zostanie wprowadzona do podziału bojowego i będzie służyć mieszkańcom oraz turystom. Nasz teren obejmuje aż trzy akweny (morze, rzeka, jezioro) i łódź każdemu z nich sprosta – zapewnia prezes OSP Mrzeżyno.

Strażacy cieszą się z nowej łodzi. Nie ukrywają, że znacząco różni się od poprzedniczki.

- Porównując ją do naszej poprzedniej łodzi, to „niebo a ziemia”. Tamta pozostawiała wiele do życzenia. Cieszymy się, że mamy nową. Nie jest to nasze ostatnie słowo – zapowiada Paweł Gołębiowski.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Hehe

odpowiedz
16.11.2023 15:27

Można coś zrobić bez radnego? Można. Nikt się nie kłuci i jest spokój

Hi hi

16.11.2023 15:27

Którego radnego masz na myśli?

Nara

odpowiedz
17.11.2023 23:00

Blokersi się bawią