Strażacy wezwani do jednostki, ale na akcję nie wyjechali. Dlaczego?

2022-06-28 14:08
Karol Szumny
2022-06-28 14:08

Gryficka Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła dziś kontrolę bojową w OSP Trzebiatów. Miała ona na celu sprawdzenie, w jakim czasie druhowie stawią się na alarm, oraz określenie stanu technicznego pojazdów.

Wyjąca syrena zaalarmowała druhów z OSP Trzebiatów. Jak się jednak okazało, wyjazdu na akcję nie było, a to ze względu na kontrolę bojową. Przeprowadziła ją komórka prewencyjno-organizacyjna z PSP Gryfice.

- Kontrola bojowa ma na celu sprawdzenie gotowości bojowej poszczególnej OSP. Sprawdza się, w jakim czasie strażacy przybędą do jednostki, oraz w jakim stanie jest wóz bojowy. Kontrola jest przeprowadzana z zaskoczenia, raz na jakiś czas. Najczęściej odbywa się to raz na pół roku mówi w rozmowie z naszą redakcją rzecznik prasowy PSP Gryfice – kpt. Łukasz Góralski.

- My jako PSP również mamy przeprowadzane takie kontrole. Wygląda to jednak nieco inaczej niż w jednostkach OSP. Nas sprawdza Komenda Wojewódzka – mamy wówczas mierzony czas, odbywa się test ze sprawności i z wiedzy tłumaczy rzecznik.

Jak udało nam się ustalić, strażakom z OSP Trzebiatów udało się stawić na alarm w około dwie minuty, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Kolejne kontrole bojowe w jednostkach są objęte tajemnicą.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!