Strażacy przywitali nowy wóz [FILM]

2024-03-16 21:15
Karol Szumny
2024-03-16 21:15

Strażacy ochotnicy ze Świeszewa w gminie Gryfice mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. W sobotnie popołudnie oficjalnie go powitali. Choć nie jest to fabrycznie nowy pojazd, to strażacy cieszą się, że będą wyjeżdżać do akcji wozem z wieloma udogodnieniami. Oglądajcie relację filmową.

Strażacy ochotnicy ze Świeszewa przywitali dziś nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd ten jest dużo młodszy od poprzedniego, ma większą pojemność zbiornika z wodą, a także ma wspomaganie kierownicy.

- Ten samochód, który tutaj widzimy, jest dużo młodszy od poprzedniego. Pojemność wodna wynosi 3000 litrów. Jest dużo sprawniejszy i nowocześniejszy – mówi Adam Krzywak, prezes OSP Świeszewo.

Choć nie jest to fabrycznie nowy pojazd, to druhowie cieszą się, że będą wyjeżdżać do akcji wozem z wieloma udogodnieniami.

- Bez wspomagania kierownicy trudno jest manewrować i jechać na akcję. Ten wóz jest zmodernizowany i na pewno będzie służyć naszej jednostce – mówią strażacy.

Gmina Gryfice wspomogła finansowo jednostkę ze Świeszewa.

- Strażacy ochotnicy ze Świeszewa włożyli swoją pracę w remont tego pojazdu, natomiast wszystkie części i podzespoły, które trzeba było kupić, zostały sfinansowane z budżetu gminy. […] Wszystko w trosce o to, żeby jednostka była doposażona w sprzęt i mogła być aktywna we wszystkich akcjach ratowniczych i gaśniczych – mówi burmistrz Gryfic, Andrzej Szczygieł.

Do uzyskania dofinansowania na nowy wóz dla OSP Świeszewo przyczynił się m.in. Wojciech Pietrzak, strażak tej jednostki, a także członek Zarządu Powiatowego ZOSPRP.

- Jako OSP Świeszewo zwróciliśmy się bezpośrednio do ówczesnego komendanta głównego PSP o wymianę 40-letniego Stara na auto trochę nowsze, a przede wszystkim takie, które będzie miało wspomaganie kierownicy. W naszych działaniach pomagał nam komendant powiatowy PSP Andrzej Gołdyn oraz prezes Zarządu Powiatowego ZOSPRP Jacek Domański. Komenda Główna przekazała nam kwotę 60 tys. złotych – tłumaczy Wojciech Pietrzak.

Strażacy nie spoczywają na laurach i wierzą, że w najbliższych latach uda się zdobyć nowy samochód.

- Wszystkie jednostki straży pożarnej zasługują na dobry sprzęt. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach uda się pozyskać nowy samochód. Wymiana pojazdu to też pokazanie dzieciom i młodzieży z OSP Świeszewo nowych perspektyw i możliwości – powiedział Wojciech Pietrzak.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!