Strażacy podsumowali ubiegły rok. „Mamy nadzieję, że rok 2022 będzie spokojniejszy”

2022-02-01 12:56
Karol Szumny
2022-02-01 12:56

Na portalu „Remiza” pojawiło się podsumowanie wszystkich wyjazdów Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa zachodniopomorskiego w 2021 r. Jednostki powiatu gryfickiego nie znalazły się na podium.

Z dziesięciu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych na terenie województwa zachodniopomorskiego, które interweniowały najczęściej, JRG Gryfice znalazło się na 9. miejscu. Można to uznać za dobry wynik, bo chodzi tu przecież o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gryfickiego.

Liczba wszystkich wyjazdów w 2021 roku dla JRG Gryfice wyniosła 1120.


Jeśli chodzi o Ochotnicze Straże Pożarne w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, to z dziesięciu jednostek, które wyjeżdżały najczęściej, OSP Trzebiatów znalazło się na 5. pozycji.

Liczba wszystkich wyjazdów w 2021 roku dla OSP Trzebiatów wyniosła 244.


„Zeszły rok był dla nas bardzo pracowity. Dziękujemy naszym strażakom za zaangażowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że rok 2022 będzie spokojniejszy” – czytamy na Facebooku OSP Trzebiatów.

Trzebiatowscy strażacy podziękowali również w swoim wpisie strażakom z Wojskowej Straży Pożarnej, którzy niejednokrotnie interweniowali wraz z OSP Trzebiatów.

„Chcielibyśmy podziękować za pomoc i niejednokrotne odciążenie nas dla Wojskowej Straży Pożarnej w Trzebiatowie. Wojskowa Straż Pożarna, która wyjeżdżała 194 razy często razem z nami, ramię w ramię lub samodzielnie, działając na rzecz bezpieczeństwa Gminy Trzebiatów” – dziękują strażacy.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
01.02.2022 13:18

To miłe słowa i dla nas mieszkańców że Trzebiatowska OSP współpracuje z Wojskową Strażą Pożarna dla dobra nas wszystkich i pięknie podziękowała. Zawsze na nich można liczyć i także od nas za ich trudna , często zagrażająca życiu bezcenną pomoc słowa podziękowania.