Strażacy OSP i PSP uczczą pamięć druha. „Odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie”

2022-09-27 13:25
Karol Szumny
2022-09-27 13:25

Strażacy OSP i PSP dzisiaj o godzinie 18:00 włączą sygnały świetlne oraz dźwiękowe, by oddać hołd koledze druhowi z OSP Balice (woj. małopolskie). Strażak z tamtejszej jednostki został potrącony przez samochód w czasie akcji ratunkowej. Hołd oddadzą również jednostki na terenie powiatu gryfickiego.

fot. PSP Gryfice // Minuta ciszy, archiwum

„Dziś (wtorek, 27 września) o godz. 18.00 włączymy w jednostkach #PSP #OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddamy hołd naszemu koledze druhowi OSP Balice, który odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie. Zachęcamy również inne służby do dołączenia do tej akcji. Cześć Jego pamięci!” – czytamy na stronie Państwowej Straży Pożarnej.

Wszystko ze względu na tragedię, która miała miejsce dziś w nocy. W miejscowości Balice (pow. krakowski, woj. małopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym druhowie OSP Balice, udzielający pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zostali potrąceni przez samochód. W wyniku zdarzenia, jeden druh poniósł śmierć, a dwoje zostało rannych.

„Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę” – napisali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.

Z uwagi na to również na terenie powiatu gryfickiego strażacy z poszczególnych jednostek włączą dziś o godzinie 18:00 sygnały świetlne i dźwiękowe, by oddać hołd druhowi.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Romek

odpowiedz
29.09.2022 19:05

Chwała i część . Wieczny odpoczynek .