Strażacy ochotnicy otrzymali zestawy pomocy przedmedycznej

2021-01-07 15:40
Redakcja
2021-01-07 15:40

W siedzibie KRUS w Gryficach takie specjalistyczne zestawy otrzymały dziś cztery jednostki OSP z terenu powiatu gryfickiego.

ZDJĘCIE 1 z 7

Zestawy pomocy przedmedycznej, warte 850 złotych każdy trafiły dziś do strażaków z OSP Ościęcin, OSP Górzyca, OSP Trzebiatów oraz OSP Karnice. Specjalistyczny sprzęt dla czterech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych udało się pozyskać dzięki wspólnej inicjatywie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gryficach oraz Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Oddział w Gryficach. Fundusze na zakup zestawów pochodziły z zaoszczędzonych środków własnych gryfickiego ZIR oraz od darczyńców Krystiana Sudy - właściciela firmy Kristone, a także rolników Zdzisława Szczygła i Wojciecha Bujarowicza.

- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, od lat prowadzi akcje wspomagające strażaków. Ta przeprowadzona teraz była pierwszą prywatną i jak się okazuje bardzo potrzebną. Dlatego też będziemy starali się w przyszłości ją kontynuować – zapewnia Remigiusz Kulka kierownik PT KRUS w Gryficach.

Jak mówi przewodniczący Rady Powiatowej ZIR w Gryficach, specjalistyczny sprzęt trafił do jednostek OSP w ramach konkursu. – Zestawy są nagrodą dla strażaków, którzy wśród rolników i pracowników ZIR przeprowadzili fachowy instruktaż udzielania pierwszej pomocy na wsizaznacza Piotr Nadzikiewicz dodając, że druhowie z OSP regularnie pomagają rolnikom, więc należy im się wsparcie.

Na wyposażeniu przekazanego strażakom sprzętu znajdują się m.in. zestawy do prowadzenia oddechu kontrolowanego i wspomaganego, kołnierze szyjne, szyna, folia aluminiowa oraz opatrunkowe.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!