Strażacy modlili się w kościele pw. św. Floriana

2024-05-04 20:17
Karol Szumny
2024-05-04 20:17

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, a także wspominamy św. Floriana. Z tej okazji strażacy z powiatu gryfickiego zgromadzili się w kościele filialnym pw. św. Floriana w Przybiernowie (gmina Brojce) na wspólnej modlitwie. Mszy świętej przewodniczył kapelan ZOSP powiatu gryfickiego ks. Marcin Smoliga.

ZDJĘCIE 1 z 5

W sobotę o godzinie 18:00 w kościele filialnym pw. św. Floriana w Przybiernowie odbyła się msza święta z udziałem strażaków z powiatu gryfickiego. Mszy świętej przewodniczył kapelan ZOSP powiatu gryfickiego ks. Marcin Smoliga. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Komendant Powiatowy PSP Gryfice bryg. Andrzej Gołdyn oraz Prezes Powiatowego Związku OSP Jacek Domański.

­- Maj to miesiąc ochrony przeciwpożarowej. Zgodnie z tradycją strażacy obchodzą w maju swoje święto. Nasze świętowanie jest podzielone na dwie części: pierwsza z nich to dzisiejsza msza święta w Przybiernowie, natomiast druga to obchody w naszej Komendzie PSP w Gryficach, 1 czerwca – mówi w rozmowie z naszym reporterem bryg. Andrzej Gołdyn.

- Kościół w Przybiernowie jest jedynym w naszym powiecie, który jest pod wezwaniem św. Floriana. Jest to miejsce, w którym co roku się spotykamy i mam nadzieję, że będzie to trwało jak najdłużej – dodaje dh Jacek Domański. – Jednostki OSP mają obecnie bardzo duży wkład w działania ratownicze. W naszym powiecie zawodowa straż pożarna to 1/10 strażaków ochotników – zauważa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!