Stowarzyszenie Aramis dumnie realizuje projekt „Serce dla Seniora”

2020-09-25 21:09
Karol Szumny
2020-09-25 21:09

Seniorki z Trzebiatowa należące do stowarzyszenia Aramis realizują zadanie publiczne pt. „Serce dla Seniora” współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Prezes stowarzyszenia Jolanta Mularczyk opowiedziała nam, co w ramach projektu zamierza zrealizować ze swoimi podopiecznymi.

-W ramach tego zadania realizujemy warsztaty. Są to warsztaty: aktywizacyjno-wolontariackie, ceramiczne, umiejętności technicznych, multimedialne, kulinarno-gospodarcze, psychologiczne, bezpieczeństwa, arteterapii oraz sprawności fizycznej. Dzisiaj realizujemy warsztaty umiejętności technicznych i w ramach tych warsztatów postanowiliśmy odświeżyć nasz klub i go pomalować. Do pomocy włączyło się dzisiaj także Trzebiatowskie Stowarzyszenie Zdrowego Stylu Życia, z którym wspólnie korzystamy z tego lokalu.

Jolanta Mularczyk dodaje, że zależy jej, aby seniorki potrafiły wykonywać niektóre prace samemu. Prezes stowarzyszenia chce, aby prace takie jak na przykład naprawa kranu nie stanowiły dla nich problemu.
-Kiedy jakiś czas temu nie mogliśmy wyjść z domu, czuliśmy się osamotnieni. Pomyślałam, że nauczymy się czegoś nowego. Jednej z nas zepsuł się kran, a przecież nie potrafimy takich rzeczy naprawiać. Wtedy właśnie postanowiliśmy, że napiszemy tego typu warsztat, żebyśmy my – seniorki – zdobyły podstawowe umiejętności. Dzięki temu żadna domowa usterka nie będzie dla nas problemem.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

przyszła emerytka

odpowiedz
26.09.2020 19:18

Problemem jest czasem mąż leń, albo taki co zepsuje a naprawić nie umie. Kobiety górą.

Rexio emeryt

odpowiedz
26.09.2020 14:16

Jak zakładanie podpaski przestało być problemem , to problemem nr.1 stał się cieknący kran . Ach te baby......