Starszy mężczyzna zasłabł po kąpieli... Okazało się, że to czad!

2022-03-11 16:02
Tomasz Krupecki
2022-03-11 16:02

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Płotów, który w porę zareagował, gdy w trakcie kąpieli poczuł się źle. Okazało się, że z pieca w łazience ulatnia się czad!

 

Wczoraj, około godziny 22.20 ratownicy medyczni interweniowali w mieszkaniu przy ulicy Jagiellonów w Płotach. Starszy mężczyzna w trakcie kąpieli poczuł się źle, a chwilę później stracił przytomność.

Na miejsce wezwani zostali strażacy, którzy specjalnym urządzeniem sprawdzili powietrze w mieszkaniu. Badanie miernikiem wykazało obecność tlenku węgla w pomieszczeniach.

- Zalecono wyłączenie pieca z użytku – przekazał reporterowi SUPERPORTALU24 rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach Łukasz Góralski. – Mieszkanie wywietrzono, a poszkodowany mężczyzna nie został przetransportowany do szpitala – powiedział rzecznik.

Strażacy przypominają - tlenek węgla (czad) to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla nie usłyszymy, nie zobaczymy i nie poczujemy. Źródłem jego emisji są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym. Aby uniknąć tragedii, należy dbać o czystość przewodów kominowych oraz sprawdzanie instalacji wentylacyjnej. Nie wolno zakrywać kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach, w których znajduje się piec, a także dopilnować, by zarządca domu dbał o kontrole kominiarskie. Dla swojego bezpieczeństwa warto zainwestować w czujki dymu oraz tlenku węgla.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KRZYSZTOF

odpowiedz
12.03.2022 10:11

Gaz jak się nie spala . Uwalnia się dwutlenek węgla. Dlaczego tego nie mówicie. Co putin nakazał gaz ! Polityka CO . Co jeszcze nie rozumiecie !

Jan Zarosa

12.03.2022 10:11

Zarosaa po polsku?