Starsza kobieta potrzebowała pomocy. Nikt nie reagował! Maciej wiedział, co zrobić

2024-06-17 17:50
Karol Szumny
2024-06-17 17:50

Niespełna 18-letni Maciej Chrul wiedział, jak zareagować, gdy starsza kobieta potrzebowała pomocy. Wszystko działo się w ubiegły wtorek, 11 czerwca, wczesnym popołudniem w Płotach. Dzięki jego reakcji, a także innego mężczyzny udało się pomóc potrzebującej seniorce.

Na zdjęciu: Maciej Chrul – w ubiegły wtorek pomógł starszej kobiecie

W ubiegły wtorek Maciej Chrul jak co dzień szedł ulicą Wojska Polskiego w Płotach na autobus. Wracał akurat ze szkoły. Nagle usłyszał, że z jednego okna z pobliskiego domu puka do niego starsza kobieta.

- Pukała w okno metalowym kluczem. Gdy podszedłem bliżej i nadstawiłem ucho, pani powiedziała mi, że ma problemy z poruszaniem się. Prosiła mnie, bym poszedł do jej sąsiadki – opowiada Maciej Chrul.

Niestety, okazało się, że wskazanej sąsiadki nie ma w domu. Maciej zdecydował więc, że zatrzyma któryś z samochodów, by ktoś dorosły pomógł mu w tej sytuacji. Niestety przez dłuższy czas nie było chętnych. Po chwili zatrzymał się jeden z kierowców, z którym Maciej następnie szukał wspomnianej sąsiadki.

Wreszcie udało się dostać do mieszkania potrzebującej pomocy kobiety.

- Okazało się, że pani nie może wstać. Pomogliśmy jej. Nie wzywaliśmy żadnych służb, bo powiedziała, że nie potrzebuje pomocy medycznej – dodaje nasz rozmówca.

Maciej apeluje do wszystkich, by reagowali, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby starsze.

- Kiedyś też byłem w potrzebie i otrzymałem pomoc. Dlatego teraz ja chcę pomagać innym i apeluję do wszystkich, by również nie byli obojętni wobec potrzebujących – podkreśla nastolatek.

Maciej jest mieszkańcem Gostynia Łobeskiego. Uczy się w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Płotach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!